Pula "skinula" i Istrauni na otvaranju 15. kola Prve muške lige

Istarski derbi pripao Puli.

Košarkaši Pule su nakon pobjede u Rijeci gdje su odličnom posljednjom četvrtinom došli do važne pobjede za ostanak istu stvar napravili i u ovom kolu protiv Istraunija te došli do uvjerljive pobjede 77:58.

Pula 1981-Istrauni 77:58 (17:17, 13:14, 22:17, 25:10)

Kompletna statistika utakmice

Unatoč početnom vodstvu od 14:7 koje su Puli donijeli Mirko Marić, Kyron Anderson i Ante Grašo, gosti se do kraja četvrtine vraćaju i nakon dvije uzastopne trice Kristijana Andabake poravnavaju rezultat na 17:17 poslije prvih deset minuta utakmice. Istrauni su krenuli bolje u drugu četvrtinu te preko Tea Šimovića, Matije Bilalovića i Dominika Šamije dolaze do vodstva 21:28, ali Pula se kao i Istrauni u prvoj četvrtini vratila u egal do kraja prvog poluvremena na koje se otišlo rezultatom 30:31 za goste.

Domaćini su i u trećoj četvrtini došli do sedam poena prednosti, ali u ovom periodu nisu dopustili sastavu Istraunija da se vrati u egal pa se tako u posljednji period ušlo vodstvom Pule 52:48.

Sve do pred četiri minute do kraja susreta imali smo otvorenu i neizvjesnu utakmicu jer je Pula i dalje bila na samo četiri poena prednosti, točnije 60:56. Od tog trenutka pa sve do pred 10 sekundi do kraja, domaćini rade nevjerojatnu seriju 18:0 do kraja susreta, a za goste dva slobodna bacanja na samom kraju postiže Nikica Šljuka i postavlja konačnih 77:58.

Gostima je presudilo čak 28 izgubljenih lopti kojih je Pula pretvorila u 33 poena. Marić je predvodio domaći sastav s 15 poena i 5 skokova dok je Dino Rakić ubacio 14 uz 5 skokova i 4 osvojene lopte. Kod gostiju najbolji Šamija s 19 poena i 5 skokova dok je Marko Milekić ubacio 10 uz 15 skokova.