Pula u dvorani Mate Parlova nokautirala KK Agrodalm

Autor: KK Pula 1981

Važna pobjeda Pule u Prvoj ligi.

Košarkaši Pule 1981 upisali su svoju treću ovosezonsku pobjedu, u 8. kolu Prve muške lige, nakon napetih 40 minuta na parketu Doma sportova Mate Parlov slavili su protiv Agrodalma konačnim rezultatom 82:73.

Ni jedna momčad se nije uspijevala rezultatski konkretnije odvojiti tijekom čitavog prvog poluvremena, igralo se praktički koš na koš, no igrači Agrodalma pred sam odlazak na veliki odmor uspijevaju povezati nekoliko uspješnih napada i na predah odlaze sa 6 koševa prednosti (33:39). Dobro su na terenu izgledali Puležani, iako bez Saše Gligorovića i Igora Stojanovića, koji su s tribine, u društvu klupskog prijatelja, igrača Cedevite, Tonija Perkovića, bodrili suigrače, te bez Tonija Jelenkovića koji je više "pro forme" bio na klupi, odlučni da obrane domaći teren i prekinu neugodnu seriju poraza.

U nastavku su se gosti dobro držali, u 27. minuti, košem Franka Koljanina, Bijeloplavi izjednačuju na 49:49, no Nikola Baran s 9 uzastopnih koševa drži Agrodalm na +3 (54:57) krajem treće četvrtine. A tada Puležani odlučuju da je vrijeme za konačni iskorak i agresivnom zonskom obranom i brzom tranzicijom prelaze u vodstvo već početkom posljednje dionice te prednost više ne ispuštaju do samog kraja susreta za zasluženo slavlje pred domaćim navijačima.

Branimir Pavić, trener Pule 1981, nakon susreta nije krio zadovoljstvo: "Moram čestitati svojim igračima na pristupu, iako smo bili desetkovani zbog ozljeda, dečki se nisu predali i odigrali su upravo onako kako sam od njih tražio prije susreta te rezultat nije izostao. Ovo su iznimno važni bodovi za nas. Čestitke i Agrodalmu na borbenoj utakmici."

Bijeloplave je do uspjeha predvodio trojac Henry French (24 koša, 7 skokova, 5 asistencija), Kristijan Andabaka (20 koševa, 10 skokova, 5 asistencija) i Vedran Pušić (20 koševa, 7 skokova, 4 asistencije). Pored odlične obrane 7 koševa je zabio Ante Grašo, Koljanin je dodao 6, a Mirko Marić5. Kod gostiju se istaknuo Andrej Ceraj sa 16 postignutih koševa. Puležani su se ovom pobjedom popeli u mirnije vode na ljestvici te su s 11 bodova prestigli Kvarner 2010 na 7. mjestu.

Nakon 8. kola slijedi prvenstvena pauza, sljedeći tjedan započinje natjecanje u Kupu Krešimira Ćosića, a u I. krugu puleni trenera Pavića gostovat će u Zagrebu kod Dubrave. Utakmica je na rasporedu u srijedu, 28. studenog, s početkom u 19 sati.

PULA 1981 - AGRODALM 82:73 (15:19, 18:20, 21:18, 28:16)

Pula 1981: Sekulić, Jelenković, Marinović, Marić 5, Andabaka 20, French 24, Grašo 7, Grgić, Koljanin 6, Pušić 20; trener: Pavić.

Agrodalm: Božek, Mohač, Jurinec 8, Gržinić 9, Radoš 2, Matić 11, Ribarić 5, Ceraj 16, Žužul 10, Markočić, Kuzmanović, Baran 12; trener: Garma.