Ragusa nadoknadila -16 i pala u produžetku, prvi bodovi otplovili Savom do Broda

Odigrane su dvije utakmice 5. kola Prve ženske lige.

Brod na Savi je upisao gostujuću pobjedu kod Dubrave 62-76. Prva je ovo pobjeda Brođanki i četvrti poraz Dubra BLC.

Brođanke su utakmicu otvorile s prednošću 17:0, a ”Kraljice” su do poluvremena uz raspoloženu Stelu Galušić stigle do zaostatka 29:23. Bolja igra gošći u trećoj četvrtini riješila je sve dvojbe. Galušić je kod Dubrave BLC ubacila 26 poena, a Nives Džafić 11. Kod Broda Na Savi Monika Vojvodić je ubacila 28, a Ella Đukić 25.

U utakmici punoj rezultatskih amplituda Podravac je kod kuće bio bolji od Raguse 80-74.

Nakon deset minuta igre bilo je 27-12 za domaće igračice. Do poluvremena gošće su smanjile zaostatak da deset poena (41-31), a onda ae u trećoj četvrtini potpuno vratile u utakmicu. U završnoj dionici obje ekipe su se izmjenjivale u vodstvu do 3, 4 poena da bi nakon 40. minuta rezultat bio izjednačen 67-67.

Tek u produžetku Požega je osigurala pobjedu i dva nova boda.

Valentina Šimunić je postigla 26 poena uz 5 asistencija i 4 skoka u redovima pobjedničke ekipe dok se kod gošći istaknula Ina Marin s 28 poena, 3 skoka i 3 asistencije.