Ragusa pala u prvom, Medveščak u drugom poluvremenu

Porazi hrvatskih ekipa u WABA ligi.

U 5.kolu Btravel lige košarkašice Medveščaka poražene su na domaćem parketu od aktualnih prvakinja Cinkarne Celje 86:59. Zagrepčanke su protiv favoriziranih gošći odigrale odlično prvo poluvrijeme nakon kojeg su imale mali zaostatak 37:35. Nakon trice Ive Borović u 23.minuti gošće su imale prednost 51:47, a tada su serijom 13:2 do kraja treće četvrtine stigli do 15 poena prednosti (64:49). U posljednjih deset minuta Cinkarna Celje je povećala prednost za konačnih + 27, a trener Medveščaka Braslav Turić u završnici je prigodu dao i igračicama koje imaju manju minutažu.

Kod Medveščaka Borović je ubacila 16 poena (trice 4/5). Patricia Bura je dodala 13 uz 9 skokova, a Iva Todorić 11 uz 6 skokova. Slovenke je predvodila Larisa Ocvirk (21), a Nikolina Delić je dodala 19. Medveščak će u subotu (18.00) ugostiti Trešnjevku 2009 u derbiju 6.kola Prve lige, a slijedeću utakmicu u Btravel ligi će igrati za tri tjedna kada će ugostiti Partizan iz Beograda.

Ragusa je u Dubrovniku poražena od Montane 2003 60:84. Utakmica je riješena u prvoj četvrtini koje su gošče dobile 5:27. Katarina Zarač je s 18 poena (trica 5/11) bila najefikasnija kod domaćina.

Najkorisnija igračice Raguse bila je Ana Tomičić s 11 poena i 10 skokova.