Rajon Rondo ušao u povijest, velika večer za 40-godišnjake Cartera i Nowitzkog

Od Hrvata, samo je Bogdanović okusio parket te je utakmicu završio s 13 poena.

Indiana Pacersi (19-16) na svom su parketu s 94-98 poraženi od Dallas Mavericksa. Pacersi su prvu četvrtinu dobili s plus sedam, a na ulasku u posljednju još tri poena prednosti. Pet minuta prije kraja vodili su 90-84, no tad Mavsi odgovaraju serijom 10-0. U samoj završnici mirniji su gosti. Nakon što je Lance Stephenson izjednačio na 94-94 samo 53 sekunde prije kraja, u idućem napadu Harrison Barnes zabija jedno od dva slobodna bacanja. Nakon izgubljene lopte Stephensona rookie Mavsa Dennis Smith Jr. zabija za 97-94 samo 25 sekundi prije kraja. Darren Collison promašuje tricu za produžetak, a Yogi Ferrell sa linije slobodnih bacanja postiže konačan rezultat. Mavsi su iz igre šutirali 51,3% i imali samo devet izgubljenih lopti. Šestoricu dvocifrenih igrača Mavsa predvodio je legendarni Nijemac Dirk Nowitzki (15k, 7/10šut, 7s, 3a). Kod Pacersa koji su igrali bez najboljeg igrača Victora Oladipa najbolji je bio Lance Stephenson (16k, 15s, 5a, 2uk.l), Darren Collison (16k, 3s, 7a) i Myles Turner (16k, 6s, 2uk.l, 2bl). Naš Bojan Bogdanović za 35 minuta ubacio je 13 poena (5/13 šut, 2/5 trica, 1/2 sl.bac) uz četiri skoka i dvije asistencije.

Charlotte Hornetsi (12-22) pred svojim su navijačima poraženi od Boston Celticsa (28-10) s 91-102. Celticsi su odlično počeli utakmicu. Poveli su 19-6, u drugoj četvrtini imali i plus 18. No Hornetsi su odlično odigrali treću četvrtinu i u posljednju dionicu ušli sa samo minus jedan. U posljednjoj četvrtini Celticsi ponovo dominiraju i lako dolaze do nove pobjede. Gosti su igrali bez Browna, Morrisa, Ojeleyea i otprije ozlijeđenog Haywarda. Najbolji u njihovim redovima bili su Al Horford (20k, 8/11šut, 4/6trica, 11s), Kyrie Irving (21k, 8a) i rookie Jayson Tatum (18k, 5s, 2uk.l, 2bl), dok su s klupe odlični bili Terry Rozier (15k, 4s, 4a, 2bl) i Shane Larkin (11k, 3/4trica, 3s). Kod Hornetsa najbolji Kemba Walker (24k, 5a) i Dwight Howard (12k, 17s, 3a, 2bl).

Atlanta Hawksi (9-25) su uvjerljivo sa 113-99 svladali Washington Wizardse (19-16). Bila je to utakmica u kojoj se nijedna momčad nije uspijela odvojiti i u posljednju dionicu ušlo se sa prednošću Hawksa 78-76. U posljednjoj četvrtini Hawksi malo po malo povećavaju prednost i na kraju dolaze do uvjerljive pobjede. Domaćin je bio bolji u skoku 53-40, a predvodio ih je europski trojac; Nijemac Dennis Schroder (21k, 4s, 7a), Turčin Ersan Ilyasova (20k, 9s) i Talijan Marco Bellineli (19k, 2/3trica, 3s), dok su goste predvodili Bradley Beal (20k, 6s, 3a, 3uk.l, 2bl), Markieff Morris (18k, 2/3trica, 8s) i John Wall (10k, 11a).

Chicago Bullsi (12-22) su s 92-87 svladali New York Knickse (17-17). Knicksi su serijom 14-2 prvu četvrtinu završili s plus 11. Imali su i plus 14, a vodili su sve do tri minute prije kraja. U samoj završnici Knicksi se potpuno raspadaju i Bullsi posljednje četiri i pol minute dobijaju s 9-1 i dolaze do nove pobjede. Nakon što je Finac Lauri Markkanen ubacio za 88-86 prednost Bullsa, samo osam sekundi prije kraja Jarrett Jack ima dva slobodna bacanja za izjednačenje, no ubacuje samo jedno. S druge strane domaći su mirni sa linije slobodnih bacanja i stižu do pobjede. Kod Bullsa koji su ravnomjerno rasporedili napadački teret i imali osam igrača sa sedam do 17 poena najbolji je bio Kris Dunn (17k, 5s, 5a, 2uk.l), dok su Knickse predvodili Latvijac Kristaps Porzingis (23k, 6s, 3bl), Courtney Lee (17k, 3s, 4a) i Jarrett Jack (11k, 4s, 8a).

New Orleans Pelicansi (18-16) su sa 128-113 pobijedili Brooklyn Netse (12-22). Utakmica je bila riješena u prvom poluvremenu koje su domaći dobili s plus 23. Prednost je u jednom trenutku dosegla i 30 razlike, te su gosti do kraja utakmice uspijeli samo malo kozmetički popraviti utisak. Kod Pelicansa raspoloženi su bili Anthony Davis (33k, 4/4trica, 11s, 6bl), DeMarcus Cousins (27k, 14s, 5a), Jrue Holiday (23k, 2uk.l, 2bl) i Etwaun Moore (20k, 4/5trica, 4s), no priča dana bio je Rajon Rondo (2k, 7s, 25a) koji je postao sedmi igrač u NBA povijesti i prvi u posljednjih 21 godinu koji je na jednoj utakmici imao 25 asistencija, pridruživši se Bobu Cousyu, Scottu Skilesu, Nateu McMillanu, Johnu Stocktonu, Kevinu Johnsonu, Isaiahu Thomasu i Jasonu Kiddu. Kod Netsa najbolji trojac s klupe; Caris LeVert (22k, 3/6trica, 6s, 7a), Nik Stauskas (21k, 7/10trica, 3s) te Quincy Acy (18k, 4/5trica, 4s). Obje momčadi bile su sjajno tricaški raspoložene i kombinirano su ubacile 36 trica iz 71 pokušaja.

Minnesota Timberwolves (22-13) nakon produžetka su sa 128-125 pobijedili Denver Nuggetse (19-16). Domaćin je na poluvremenu imao plus 13, u trećoj četvrtini i plus 18, no uporni gosti malo po malo su smanjivali prednost. U posljednje tri minute ušlo se s prednošću domaćina 109-100, no gosti utakmicu završavaju serijom 14-5 te su izborili produžetak. U produžetku je Jimmy Butler zabio 12 od 14 poena Wolvesa i sam nadigrao Nuggetse. Gosti su imali tricu za drugi produžetak, no u posljednjoj sekundi Trey Lyles promašuje. Wolvesi su iz igre šutirali 52,2%, a najbolji su bili Jimmy Butler (39k, 4s, 5a), Andrew Wiggins (21k, 5/8trica, 3s), Taj Gibson (20k, 9/12šut, 4s), Karl-Anthony Towns (14k, 2/3trica, 13s, 6a, 4bl) te Jeff Teague (11k, 5s, 10a, 2uk.l) koji je nažalost povrijedio koljeno. Kod Nuggetsa najbolji Nikola Jokić (22k, 9s, 4a, 2uk.l), Jamal Murray (21k, 7s, 8a), Will Barton (28k, 4/8trica, 3s, 5a) i Trey Lyles (23k, 4/8trica, 10s).

Oklahoma City Thunder (20-15) ostvarili su šestu pobjedu u nizu svladavši sa 124-107 Toronto Raptorse (23-10). U drugoj četvrtini Raptorsi su imali plus 12, no do odmora domaćin je to uspio nadoknaditi i završiti poluvrijeme s prednošću od tri poena. Thunder nastavlja s odličnom igrom i u trećoj, te u posljednju dionicu ulazi s plus 14. U četvrtoj su četvrtini imali i plus 21 te su rutinski do velike pobjede. Domaći su dobili skok 52-34 i šutirali iz igre 52,9%. Najbolji kod pobjednika bili su Russell Westbrook (30k, 8s, 13a, 2uk.l), Paul George (33k, 7/10trica, 8s), Steven Adams (18k, 8/9šut, 9s, 4uk.l) i Carmelo Anthony (18k, 4s, 4a). Kod Raptorsa najbolji rezervist CJ Miles (20k, 6/12trica) i Litavac Jonas Valančiunas (16k, 7/9šut), dok su prve zvijezde DeMarr DeRozan i Kyle Lowry šuterski podbacile i za kombinirano 28 poena šutirali 7/26.

Sacramento Kingsi (12-22) nanijeli su drugi poraz u nizu Cleveland Cavsima (24-11) rezultatom 109-95. Kingsi su u posljednju četvrtinu ušli s plus pet. Odmah na početku napravili su seriju 9-0 za vodstvo 94-80. Do kraja utakmice gosti ni u jednom trenutku nisu zaprijetili i Kingsi dolaze do najveće pobjede sezone. Najbolji kod pobjednika 40-godišnja legenda Vince Carter (24k, 10/12šut, 4/5trica, 5s, 3a).

Uz Cartera raspoloženi su bili i centar Willie Cauley-Stein (17k, 9s, 4a), srpski rookie Bogdan Bogdanović (16k, 3/6trica, 3s, 8a, 4uk.l) te veteran Zach Randolph (14k, 7s). Kod Cavsa najbolji sa sedmim triple-doubleom sezone LeBron James (16k, 10s, 14a, 5uk.l), no osim Kevina Lovea (23k, 5s, 2bl) i JR Smitha (15k, 5/7trica, 6s) nije imao raspoloženih suigrača. Dobra vijest za Cavse je da se idući tjedan očekuje povratak Isaiaha Thomasa.

Los Angeles Lakersi (11-22) na svom su terenu s 99-109 poraženi od Memphis Grizzliesa (11-24). Gosti su na poluvremenu imali plus sedam, no Lakersi su bolji u trećoj i u posljednju se dionicu ulazi s izjednačenim rezultatom. Sredinom posljednje četvrtine gosti dolaze do dvoznamenkaste prednosti koju kasnije rutinski zadržavaju. Kod pobjednika najbolji Tyreke Evans (32k, 7s, 7a), Jarrell Martin (20k, 8/10trica, 8s, 2bl), Marc Gasol (11k, 9s, 5a, 3bl) te mladi Deyonta Davis (14k, 5/6šut, 4s, 2bl). Kod Lakersa koji su dobili skok 49-37, no iz igre šutirali tek 37,6%, najbolji Brandon Ingram (23k, 4s, 4a, 2bl) i Jordan Clarkson (22k, 5/9trica, 4s), dok je napadački podbacio rookie Kyle Kuzma koji je iz igre šutirao loših 4/24 (tricu 1/11).

Golden State Warriorsi (28-7) su lako sa 126-101 svladali Utah Jazz (15-21). Aktualni prvaci na poluvremenu su imali samo poen prednosti, no treću četvrtinu dobijaju s 42-22 i prelamaju susret. Raspoloženi Warriorsi iz igre su šutirali čak 59,3%.

Najbolji su bili Kevin Durant (21k, 7/10šut, 2/3trica, 6s, 4a, 3bl) i Draymond Green (14k, 8s, 8a), dok su momčadi iz Salt Lake Cityja predvodili Rodney Hood (26k, 5s, 3uk.l), Derrick Favors (17k, 10s) i novak Donovan Mitchell (17k, 7s, 3a, 2uk.l)