Real izborio Final Four, Perasovićev Efes propustio meč loptu

Real Madrid je treći klub koji se plasirao na Final Four Eurolige 2017.

Real Madrid je treći klub koji se plasirao na Final Four Eurolige 2017. Španjolci su nakon domaćeg poraza od Darussafake u glavni grad turske došli na dva gostovanja pri omjeru 1-1. Obje utakmice su dobili i priključili se Ruskom CSKA-a i turskom Fenerbahçeu.

U petak Real je slavio 78-89. Ante Žižić je za domaćine postigao 6 poena uz 6 skokova.

Olympiacos je izjednačio seriju protiv Efesa na 2-2. Grci su na gostovanju bili bolji od momčadi hrvatskog trenera Velimira Perasovića 62-74.

Turci su bolje otvorili utakmicu i poveli 21-14. Olympiacos hvata priključak te se do početka posljednje četvrtine igrala izjednačena utakmica (54-55). u završnih 10 minuta Efes je potonuo, a Olympiacos vratio seriju u Atenu gdje će pred svojim navijačima imati meč loptu za plasman na Final Four.