Realu je Beograd sretan grad, evo Madriđana opet u finalu

Autor: Z.D.

Barca je ispustila +13.

Drugi finalist Eurolige je Real koji je u sudaru španjolskih giganata nakon velike drame pobijedio Barcelonu 86-83. Realu Beograd kao domaćin Final Foura očigledno odgovara. Naime, prije četiri godine Madriđani su u Štark Areni osvojili svoj jubilarni deseti naslov prvaka Europe.

U večerašnjem susretu Barcelona je početkom treće četvrtine imala prednost od 13 poena (47-34). Real je velikim preokretom do ulaska u posljednju četvrtinu stigao do +4 (60-56). Madriđani su većim dijelom završne dionice dominirali, imali i sedam poena viška, no sada Barcelona vraća utakmicu u egal i izjednačuje na  75-75.

Uslijedila je uzbudljiva završnica u kojoj je Real izvukao pobjedu i izborio finale.

Kod Reala najefikasniji su bili Yabusele i Causeur s 18 poena. Llull ih je zabio 15 koševa. Daleko najbolji igrač utakmice bio je Barcin Nikola Mirotić koji je uz  26 poena imao i 12 skokova te pet asistencija.