Basketball Camp Croatia Basketball.hr
1. Andro Mirčeta 
Samobor 15 bodova
2.  Vigo Bart Cibona 11 bodova
3. Niko Šare Cedevita Junior 10 bodova

Hrvatska
Druga pobjeda Ribole, Mladost ostala na jednoj

Druga pobjeda Ribole, Mladost ostala na jednoj

Autor: BB.hr/Cedevita Junior Photo: KK Cedevita junior

A prvo poluvrijeme nije obećavalo uvjerljivo slavlje...

HAKK MLADOST – KK RIBOLA KAŠTELA 76:98 (30:23, 17:22, 14:25, 15:28)


HAKK Mladost, razvojna ekipa Cedevite Junior, na kraju 5. kola Prve muške lige ostala je na jednoj pobjedi u prvenstvu, nakon što je kod kuće poražena od KK Ribola Kaštela rezultatom 76 – 98.

Unatoč dobrom otvaranju utakmice i vodstvu od +7 nakon prve četvrtine, do kraja prvog poluvremena utakmica je već bila izjednačenija te su gosti smanjili zaostatak na samo dva poena razlike. Drugo poluvrijeme donijelo je preokret i konačnu pobjedu Ribole Kaštela.

Kapetan Luka Mršić predvodio je domaćine s 25 poena, pet skokova, dvije asistencije i tri ukradene lopte, a Matleković, Subašić i Kroflin bili su ostali “dvoznamenkasti” strijelci.

Najbolji strijelac gostiju bio je Antonio Klepo s 24 poena.

Luka Pešut, trener Mladosti:

“Čestitam ekipi Kaštela na pobjedi. Mislim da smo prvo poluvrijeme odigrali dobro, u drugom dijelu smo pali s energijom, što je kulminiralo s dosta naših grešaka, gdje smo dali krila protivniku da riješe utakmicu u njihovu korist.”

Damir Rančić, trener Ribola Kaštela:

“Čestitke momcima na pobjedi. Imali smo težak tjedan, puno igrača nam je ozlijeđeno. Došli smo s osmoricom i od toga dvojica veterana koji su morali danas igrati više nego što je potrebno zato što smo prvo poluvrijeme bili mekani, a ova ekipi Mladosti ima dosta talenta i ako im dozvoliš oni su trkački i napadački odlični. U prvom poluvremenu su zabili 7,8 trica i jednostavno su nas raširili i radili nam velike probleme. U drugom poluvremenu smo malo digli agresivnost, više smo neke stvari rješavali preko unutarnje igre, gdje smo imali prednost i otud dolazili do laganih šutova. Čim smo digli obranu, dobili smo utakmicu.”