Rovinj nanio prvi poraz Rudaru, Kastav na korak od vrha

Pozdrav iz Rovinja!

Nema više neporaženih momčadi u Drugoj ligi Zapad. Rovinj je furioznim ulaskom u utakmicu iznenadio Rudara iz Labina i nanio mu prvi poraz.

Od samog početka su igrači trenera Subotića postavili svoj ritam igre na koji gosti nisu znali adekvatno odgovoriti. U prilog tome govori osam poena gostiju u prvoj četvrtini (18:8). Na odmor se otišlo sa rezultatom 39:24 a i u nastavku susreta rovinjski su košarkaši odigrali pametno što je rezultiralo u jednom trenutku i prednošću od +22.

Posljednja je četvrtina donijela malo opuštanja u redovima Rovinja no u trenutku kada su gosti smanjili na +9, trener Subotić poziva time out i u nastavku naši seniori kroz nekoliko laganih koševa privode utakmicu kraju sa rezultatom 64:50.

Bila je ovo utakmica prepuna odličnih košarkaških poteza, dodavanja i koševa u kojima je moglo uživati 200-injak gledatelja koji iz utakmice u utakmicu nose igru Rovinja a samim time i rezultat budući da rovinjski košarkaši ne znaju za poraz na svom parketu.

Kastav je novom pobjedom stigao na korak iza Rudara, Rovinj je na trećem mjestu s omjerom 8-3.