Rudeš sjajnom momčadskom partijom do pobjede u Virju

Čak pet dvoznamenkastih igrača u redovima gostiju bilo je previše za Podravac.

Gosti iz Zagreba prosuli su 17 poena prednosti iz druge četvrtine i u posljednjih su pet minuta ušli sa zaostatkom od četiri poena razlike, ali su u završnici bili puno precizniji od domaćina te su došli do svoje desete pobjede u sezoni rezultatom 89:79.

Podravac-Rudeš 79:89 (16:26, 21:21, 22:21, 20:21)

Kompletna statistika utakmice

Nakon što su na nešto više od pet minuta do kraja utakmice protiv Rudeša poveli s 72:68 i to poslije zaostatka od 17 poena prednosti, činilo se kako je Podravac bliže važnoj pobjedi, ali baš su tu stali, a vjerojatno ih je i značaj utakmice malo sputao dok su gosti s devet pobjeda daleko od zone ispadanja i mogli su odigrati puno opuštenije ovu utakmicu. Rudeš je serijom 10:0 prešao u vodstvo 72:78 na dvije i pola minute do kraja susreta.

Podravac je preko najboljeg pojedinca utakmice Stefana Zadraveca smanjio na 74:78, ali bliže nisu mogli, a Rudeš je do kraja još i povećao prednost na konačnih 79:89.

Što se početka utakmice tiče, tu smo gledali vrlo izjednačenih prvih osam i pola minuta nakon kojih je Rudeš vodio 15:17, a do kraja perioda rade seriju 9:1 za vodstvo 16:26. Gosti su na dvije minute do kraja prvog poluvremena došli do najviših plus 17 na susretu, ali Podravac je na krilima Ivana Šipraka smanjio do kraja prvog poluvremena na 37:47.

Rudeš je stečenu prednost uspješno održavao i u trećoj četvrtini, a u posljednji se period ušlo rezultatom 59:68 za goste. Podravac je u prve tri minute posljednje četvrtine uspio dostići goste preko raspoloženog Deana Krajinovića koji ih je doveo do vodstva 72:68 nakon čega je uslijedila gore opisana završnica.

Luka Ljubičić je predvodio Rudeš s 17 poena i 3 skoka, Mateo Meštrović je ubacio 14 uz 8 skokova, Ivan Zebić 14 uz 6 skokova i 3 asistencije, a Dino Hofman 14 uz 4 asistencije. Stefan Zadravec je s 28 poena, 12 asistencija i 2 skoka predvodio Podravac, Šiprak je zabio 15 uz 3 skoka, a Krajinović 10 uz 7 skokova. Podravac je sa 6 pobjeda i 12 poraza na 9. mjestu ljestvice dok je Rudeš s omjerom 10 pobjeda i 8 poraza na petoj poziciji.