Rudeš upisao četvrtu pobjedu

U posljednjem susretu 5. kola Prve lige, Rudeš nakon produžetaka svladao Kvarner 2010

U posljednjem susretu 5.kola Prve lige Rudeš je, nakon produžetka, svladao Kvarner 2010 iz Rijeke rezultatom 88:80 i upisao četvrtu pobjedu piše na stranicama Košarkaškog saveza Zagreb.

Zagrepčani su dobili prvu četvrtinu 25:18, a Kvarner je serijom 11:3 sredinom druge četvrtine stigao do prednosti 29:28. Raspoloženi Luka Ljubičić kreirao je prednost 40:34 na isteku druge četvrtine.

Rudeš je i sredinom treće četvrtine imao prednost od osam razlike, a gosti su uspijevali držati priključak do samog kraja susreta kada je Dino Šamanić odveo utakmicu u produžetak iako su i jedni i drugi mogli do pobjede u regularnom dijelu.

S dvije trice Ivana Zebića te poenima Vedrana Morovića i Ljubičića, momčad Milana Ličine je napravila seriju 10:0 koja je rješila pitanje pobjednika.

Tomislav Cvitković je ubacio 18 poena i imao 8 skokova. Ljubičić je dodao 15 uz 10 skokova, a iskusni Morović 15 uz 4 asistencije.  Kod Kvarnera uvjerljivo najbolji Mate Vucić s 34 poena i 11 skokova.