Rudež bez promašaja u pobjedi Monaca nad Bilanovim Strasbourgom

Derbi francuske LNB lige s hrvatskim početom.

Strasbourg je u krizi igre i rezultata. Na najbolji mogući način koristi to Monaco koji je u derbiju francuske LNB lige slavio na gostovanju s uvjerljivih 71-90. Tijekom cijele utakmice igrači Monaca su bili bolji, a konačni udarac domaćinima su zadali u posljednjoj četvrtini koju su dobili 14-28.

Damjan Rudež je nakon početne adaptacije pronašao svije mjesto u ekipi Monaca. Za 18 minuta provedenih u igri postigao je 8 poena bez promašaja. Pogodio je jednom za dva i dva puta za tri poena.

Na drugoj strani Miro Bilan je odigrao 28 minuta. Postigao je 10 poena uz 4 skoka.

Monaco pet kola prije kraja regularnog dijela sezone ima tri pobjede više od Strasbourga kojem je ugrožena i startna pozicija broj dva. Sustigao ih je La Mans. Obje momčadi imaju omjer 19-10, Monaco ima 22 pobjede uz 7 poraza.