Rudež preskočio Bilana, Monaco usamljen na vrhu

Iznimno značajne dvije utakmice odigrane su sinoć u sklopu 27. kola francuske LNB lige.

Monaco je na gostovanju kod Boulazaca slavio 67-94 uz vrlo dobro izdanje Damjana Rudeža (13 poena, 4 skoka).

Nakon ispadanja od AEK-a u polufinalu FIBA-ine Lige prvaka Strasbourg je doživio još jedan bolan poraz koji ih je udaljio od stratne pozicije broj 1 uoči doigravanja nacionalne lige. Chalon Saone je deklasirao momčad našeg Mira Bilana 95-72. Bilan je uz 8 poena imao i 11 skokova, a u igri je proveo manje od jednog poluvremena (19 minuta).

Na vrhu poretka Monaco je sada usamljen s omjerom 20-7. Strasbourg zaostaje jednu, a La Manse dvije pobjede. Do kraja regularnog dijela sezone ostalo je još sedam kola.