Belgija je prijetila do kraja.

Rusija je i dalje bez poraza u skupini D Eurobasketa. Protiv Belgije su slavili 76-67. Teže od očekivanog nakon prikazanog u prva dva kola, ali ne i nezasluženo.

Minutu prije kraja treće četvrtine Rusi su imali deset poena viška (53-43), ali i dopustili Belgijancima da se približe na samo tri koša zaostatka prije završne dionice.

Završnih deset minuta Rusi su uspjeli iskontrolirati utakmicu no do samoga kraja su imali za vratom protivnika koji se nije predavao.

De Zeeuw ja postigao 15 poena za Belgijance, dok je kod pobjedničke momčadi Shved s 20 poena, šest asistencija i šest skokova ponovno dominirao.

Pozet utakmice potpisuje Timofey Mozgov. Pogledajte!

Rusi su sada na omjeru 3-0, a Belgijanci 1-2. U 4. kolu protivnik Rusiji bit će Velika Britanija, a Belgiji Srbija.