Samobor protutnjao kroz Split, Omiš bolji od Cedevite Junior, pobjede Rudeša i Kaštela

Žorić i Mandalinić dominiraju.

U 4.kolu Prve muške lige Rudeš je upisao prvu pobjedu nadigravši Pulu 98:80. Već nakon prve četvrtine (31:18) momčad Milana Ličine najavila je uspjeh u ovoj utakmici. Puljani se nisu predavali (41:35), a već sredinom treće četvrtine Rudeš koji je trice šutirao 15/33 i imao 27 asistencija (Jurič 8) odlazi na 19 razlike (64:45).

Hrvoje Garafolić (23p, 7 sk), Tomislav Cvitković (20) i Luka Šušak (19) su predvodili domaćine, a kod Puljana Matija Bilalović je ubacio 18, a Patrick Wrencher 13 (11 sk).

Sesvete su skupo prodale kožu u Kaštelima i doživjele poraz 76:69. Nisu domaćinima dozvolili veću rezultatsku prednost. Momčad Tomislava Vouka stigla je tri minute prije kraja na zaostatak 69:67, ali baš kao i u Puli nisu uspijeli prelomiti susret u svoju korist. Ivan Rašetina je ubacio tricu, a sve potvrdio Dino Šipić.

Ivan Svalina (20) i Dino Sanader (13) predvodili domaćine, a kod Sesveta sjajan je bio Dario Papak s 30 poena (trice 7/11), a Philip Babić je dodao 11.

Samobor je uz 26 poena (12sk) Luke Žorića i 20 Lovre Mandalinića dobio i četvrtu utakmicu, a ovoga puta slavili su u Splitu kod Universitasa 85:64.

Cedevita Junior je poražena u Omišu 87:81. Bio je to susret s dva poluvremena u kojem je prvi dio pripao Cedeviti Junior 46:34, a nastavak domaćinima koji su predvođeni Ivanom Mimicom odigrali furioznu treću četvrtinu (29:13), a goste slomili na početku posljednje četvrtine kada su tišli na 70:59.

Mimica je ubacio 31, a Željko Jović 13 poena za Omiš Čagalj Tours. Zagrepčane je predvodio Aleksa Gatarić sa 17 poena, Matija Markočić je dodao 16, a Karlo Lukačić 15 poena.