Samoboru prva pobjeda, Amfora pala tek u produžetku protiv Hermesa

Autor: Krešimir Galić Photo: KSZ

Kakva drama u Makarskoj!

U 3.kolu Prve muške lige Samobor je kao gost slavio kod Zapruđa 78:66

Odlično otvaranje Zapruđa (14:4) nije dalo naslutiti prvi domaći poraz ove sezone. Gosti su brzo uzvratili (18:18), a u drugoj četvrtini preko raspoloženih Škare, Ivankovića, Šuvaka, Šole i Lukačića poveli 40:36. Prvi dio ipak je pripao Zapruđu (44:42) ponajviše zahvaljuući Kristijanu Joksimoviću, Tomislavu Garvanoviću i Dorianu Jeleneku. U trećoj četvrtini bolja igra Samobora koji je imao i 9 razlike (60:51), a susret je prelomio u posljednje četiri minute kada su trice za +11 (73:62) ubacili Karlo Lukačić, Jakša Šola i Nikola Ivanković.

Šola i Ivanković predvodili su goste ubacivši po 19 poena. Lukačić (9sk) je dodao 17, a Škara je uz 6 poena imao 11 asistencija. Kod Zapruđa Garvanović je ubacio 15 poena uz 10 skokova, Marko Bakula i Jelenek (7sk) po 14, a Kristijan Joksimović 11.

Hermes Analitica je nakon produžetka slavila na gostovanju kod novog prvoligaša Amfore u Makarskoj. Bilo je 86:79 u neizvjesnom susretu gdje su obje momčadi mogle do pobjede u regularnom dijelu. Šest sekundi prije kraja Ivan Svoboda je zabio jedno od dva bacanja za 69:67 Hermesa. Pokušali su domaćini tricom Željka Jovića do pobjede, ali njegov promašaj iskoristio je Petar Božek i omogućio domaćinima produžetak.

Amfora je imala posljednju prednost 73:71 kada je krenula serija Analitičara 10:2 u kojoj je Ivan Svoboda ubacio devet poena, a točku na susret stavio je Vito Kučić tricom za 84:77.

Kristijan Šutalo (19p, 12sk), Ivan Svoboda (18) i Kučić (16p, 4as) su predvodili goste, a kod Amfore Božek je ubacio 20, a Donald Morris 18 (6as).