Šanac dugo prijetio kod Rudeša, ali bodovi ostali u Zagrebu

Galić i Zebić predvodili Rudeš do sedme pobjede u Prvoj ligi košarkaša.

Iako je Šanac prijetio sve do 36. minute utakmice kada su bili na zaostatku od četiri poena, bliže od toga nisu mogli pa je pobjeda zasluženo ostala domaćem Rudešu koji je slavio s 95:85.

Rudeš-Šanac Karlovac 95:85 (25:21, 31:26, 17:28, 22:10)

Kompletna statistika utakmice

Nakon što je Šanac imao vodstvo 13:17 u sedmoj minuti prve četvrtine, domaćini do kraja perioda preokreću na krilima Marija Galića koji postiže dvije trice u seriji 12:4 i Rudeš ima vodstvo 25:21.

Ivan Zebić nakon četiri minute igre u drugoj četvrtini dovodi Rudeš do plus osam što je bila najviša prednost do tog trenutka utakmice. Filip Mileta bio je predvodnik serije gostiju 7:0 koji smanjuju na 39:38. Uzvraća Rudeš istom mjerom i poenima Galića, Marka Dmitrovića i Luke Ljubičića bježe na 46:38. Šanac je uspio doći na tri poena zaostatka, ali u završnici četvrtine domaćini bolji, a na ruku im ide i tehnička pogreška gostiju što Zebić koristi na najbolji mogući način i prvo pogađa slobodno bacanje, a onda za kraj poluvremena i tricu koja im je donijela najviše vodstvo u prvom poluvremenu 56:47.

Na početku drugog poluvremena u dva smo navrata zabilježili plus 11 za Rudeš što je bila najviša prednost do tog trenutka susreta. Kreću tada gosti koji u tom dijelu utakmice pružaju najbolju igru i na krilima Branimira Josipovića koji postiže 10,  i Matije Češkovića s pet koševa preokreću minus 11 i prelaze u vodstvo rezultatom 70:75. Mario Štirjan postigao je posljednje poene u četvrtini, tricu i tako smanjio na 73:75.

Neizvjesnost je trajala sve do sredine četvrtine i vodstva domaćina 85:81, a onda tricu postiže Galić i odvodi Rudeš na 88:81. Gosti se nakon toga nisu oporavili, Rudeš pod sam kraj dolazi i do najviše prednosti na susretu od 95:82, a susret na kraju završava zasluženom pobjedom domaćeg sastava rezultatom 95:85.

Galić je u pobjedi ubacio 22 poena, a Zebić 19 uz 6 skokova i 4 asistencije za sedmu pobjedu Rudeša. Kod Karlovčana najbolji Josipović s 21 poenom, a Antonio Kraljić je ubacio 20 uz 8 skokova.