Šarac tricama odveo Škrljevo do prvog mjesta, Ščekić dostojno mijenjao Rajkovića

Autor: Novi list

Alpe-Adria kup

Košarkaši »Adria Oil Škrljeva« osigurali su nastup u četvrtinalu u premijernom nastupu u Alpe Adria Cupu. Domaća pobjeda nad austrijskim sastavom »Klosterneuburg Dukes«, četvrta u pet susreta u skupini, donijela im je prvo mjesto u skupini zbog sinoćnjeg poraza ZTE-a u Brnu. Gostovanje u Klosterneuburgu 19. prosinca prilika je izlet i posjet bečkom adventu, piše Novi list

Marko Šarac je tricom sa sirenom zaključio prvu četvrtinu, koju su domaći dobro otvorili (17:8, 6’), ali loše nastavili. Gosti su poslije serije 2:12 nakratko poveli (19:20, 8’), pokazavši da će se domaći morati namučiti žele li pobjedu bez obzira na to što je austrijska momčad nastupila nekompletna. Uslijedilo je novo odvajanje domaće momčadi, koju je vodio Mirko Šćekić budući da je trener Damir Rajković u stožeru hrvatske košarkaške reprezentacije, koju danas čeka ključno gostovanje u Litvi u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo iduće godine u Kini. Međutim, do kraja druge dionice gosti su izjednačili, a na početku treće i poveli (55:59). Bio je to znak za alarm, znak da konačno treba nešto odigrati i u obrani. Serijom 9:0 domaći su vratili vodstvo...

Gosti su posljednji put izjednačili u četvrtoj minuti posljednje četvrtine (75:75). S dvije uzastopne trice Marko Šarac je razbudio suigrače, koji su stisnuli u obrani i razmak je narasao na plus devet (87:78). Ušićeva blokada na plus pet pokazala se kao ključna, jer moglo se sve zakomplicirati... Točka na »i« bila je šesta trica raspoloženog Šarca za potvrdu četvrtfinala.