Šarac tricom i blokadom kapitalizirao odlične igre Yacouboua, Barnjaka i Krstanovića

Škrljevo pobjedom otvorilo sezonu u Alpe Adria kupu.

Košarkaši Škrljeva pobjedom su otvorili novu sezonu. U 1. kolu debitantskog nastupa u Alpa Adria kupu košarkaši Damira Rajkovića su kod kuće slavili protiv Egoe Basket Brna 78-74.

Loše su igrači Škrljeva otvorili utakmicu, gubili su i 14 poena razlike, no u drugom su poluvremenu sve nadoknadili i stigli do prve pobjede.

Ash Yacoubou je bio najefikasniji igrač Škrljeva s 22 poena. Uz to je imao 8 skokova i 2 asistencije, Josip Barnjak je uz 19 poena imao 4 skoka i 7 asistencija, dok je Stipe Krstanović briljirao s 8 poena, 13 skokova i 7 asistencija.

Junak pobjede, ipak, nije bio nitko od njih.

Kod rezultata 73-74 Marko Šarac je pogodio tricu za 76-74. U sljedeće dvije minute i 40 sekundi gosti su propustili nekoliko prilika za vodstvo ili izjednačenje. Posljednji pokušaj Deremy Geigera blokadom je zaustavio Šarac, Barnjak je dohvatio loptu te je zaustavljen prekršajem. S linije slobodnih bacanja potvrdio je pobjedu Škrljeva.

U drugom kolu u utorak 2. listopada Škrljevo se, opet u svojoj dvorani, sastaje s mađarskom ekipom ZTE.