Šaras poludio na suce i zaradio isključenje, Mavrin Lietkabelis to nije znao iskoristiti

Žalgiris je lako prošao u finale domaćeg prvenstva.

U cijeloj Europi nacionalna prvenstva, ukoliko nisu već gotova, se privode kraju. Tako su u Litvi ovog vikenda na tapetu bile utakmice polufinala. I dok su dečki iz Neptunasa pobjedom 74-70 nad Lietuvos Rytasom izborili odlučujući, peti susret, Žalgiris je suvereno prošao u finale.

U trećoj utakmici polufinalne serije protiv Lietkabelisa su dečki u zelenim dresovima ušli kao veliki favoriti. Zbilja, nakon tri četvrtine je rezultat bio 66-39. Ušlo se u četvrtu četvrtinu, a onda je legendarni Šaras u svom stilu burno reagirao na neke dvojbene sudačke odluke te zaradio dvije techninine pražange odnosno tehničke greške! Pogledajmo kako je Jasikevičius došao do isključenja:

Kod pobjednika je najefikasniji bio Aaron White (21 poen, 6 skokova), dok su kod gostujuće momčadi po 13 poena postigli Donatas Tarolis i Žanis Peiners. Dominik Mavra je za 21 minutu igre postigao 4 poena uz 5 asistencija.