Šarić sjajan u novoj pobjedi Sixersa, Celticsi prejaki za Bogdanovića i Pacerse

Jedna od najlošijih momčadi lige uvjerljiva protiv Oklahome.

Ove noći na NBA parketima odigrano je 10 utakmica. Nas posebno veseli odlična večer Darija Šarića koji je bio jedan od najboljih igrača u pobjedi Sixersa. Bogdanović je bio manje uspješan u dvoboju protiv vodeće momčadi lige, no nije razočarao. Hezonja je na žalost ponovno dobio mrvice, a Jusuf Nurkić igra u životnoj formi.

Philadelphia 76ers (11-7) su svladali Orlando Magic (8-12) sa čak 130-111 i nanijeli gostima osmi poraz u nizu. U sastavu Sixersa nije bilo sjajnog rookiea Bena Simmonsa koji ima problem s laktom, no nije bilo važno. Sixersi su već do poluvremena stekli prednost od 15 koševa, i gosti više ni u jednom trenutku nisu ozbiljnije zaprijetili. Kod Sixersa sjajno je šuterski bio raspoložen JJ Redick (29k, 8/12trica, 5s). Odlični su bili i Hrvat Dario Šarić (21k, 7s, 4a) te Joel Embiid (18k, 14s, 6a). Simmonsa je sjajno zamijenio TJ McConnell (15k, 7s, 13a, 3uk.l), dok su po 14 koševa dodali Robert Covington i Jerryd Bayless. I više nego dovoljno za uvjerljivu pobjedu. Kod gostiju najbolji Elfrid Payton (22k, 8s, 9a), Nikola Vučević (14k, 14s, 3a) i Aaron Gordon (16k, 9s, 2bl). Naš Mario Hezonja igrao je posljednjih 90 sekundi utakmice, bez učinka.

Indiana Pacersi (11-8) na svom su parketu poraženi od Boston Celticsa (18-3) sa 98-108. Zbog otekline u koljenu nije nastupio vodeći strijelac Pacersa Victor Oladipo, no s druge strane i Celticsi su bili bez dva startera. Jaylen Brown je išao na sprovod najboljem prijatelju, dok Marcus Morris još uvijek ne može igrati back-to-back utakmice. Uz to, ovo je Celticsima bila čak 5 utakmica u 8 dana. Pacersi su u drugoj četvrtini imali +13, i na poluvrijeme otišli sa +9. No Celticsi kreću u trećoj. Rade seriju 12-0 i četvrtinu zaključuju sa 19-4. U posljednjoj dionici prednost Celticsa u dva je navrata i +15, te vodeća momčad lige rutinski privodi utakmicu kraju. Celticsi su iz igre gađali čak 56,3%. Najbolji su bili Kyrie Irving (25k, 4s, 6a) i Al Horford (21k, 5s, 6a, 3bl), a odlično je odigrao i mladi bekovski par Marcus Smart (15k, 7/8šut, 6s, 5a, 2uk.l) - Terry Rozier (17k, 7/9šut, 2a). Pacersi su imali šestoricu dvocifrenih. Najbolji Myles Turner (19k, 7/9šut, 6s), Lance Stephenson  (16k, 8s, 5a) i Litavac Domantas Sabonis (17k, 7s). Celticsi su odlično čuvali našeg Bojana Bogdanovića i limitirali ga na 10 koševa (šut 5/12, trica 0/3).

San Antonio Spursi (12-7) lakoćom su slavili kod Charlotte Hornetsa (8-11) sa 106-86. Nakon izjednačene prve četvrtine, gosti u drugoj stižu do dvocifrene prednosti koju do kraja utakmice samo povećavaju. Spursi su igrali svoju nesebičnu košarku. Najbolji su bili LaMarcus Aldridge (17k, 7s, 4a, 2bl), Pau Gasol (17k, 7s, 3a, 2bl), Rudy Gay (15k, 6s, 4a, 2uk.l) i Kyle Anderson (14k, 5s, 3a, 5uk.l). Kod domaćina koji je iz igre gađao tek 36,9% najbolji Kemba Walker (18k, 3s, 5a), dok je double-double učinak sa 10 koševa i 11 skokova upisao Dwight Howard.

Nakon što su objavili da će im najbolji igrač John Wall zbog ozljede koljena propustiti barem dva tjedna, Washington Wizardsi (10-9) na svom su terenu sa 105-108 poraženi od Portland Trailblazersa (12-8). Domaćin je na poluvremenu imao +11, a u posljednjih osam minuta utakmice ušli su sa +17. I uspijeli su to propustiti. Dvije i pol minute prije kraja Bradley Beal zabija za 105-98. Tad gosti rade završnu seriju od 10-0 (CJ McCollum 7 od tih 10 koševa). Sa sirenom Beal pokušava tricom izboriti produžetak no ne uspijeva. Kod pobjednika sjajan je bio trojac Damian Lillard (29k, 6s, 6a), CJ McCollum (26k, 4s, 3a) i sve bolji Jusuf Nurkić (17k, 5s, 4a, 3bl). Pri Wizardsima najbolji Bradley Beal (26k, 7a, 2uk.l, 2bl) i Otto Porter Jr. (24k, 10s, 3uk.l).

Toronto Raptorsi (12-7) su bez ikakvih problema slavili kod Atlanta Hawksa (4-16) sa čak 112-78. Ključna je bila druga trećina koju su gosti dobili 39-14 i prelomili utakmicu. Prednost je u jednom trenutku bila i +45. Raptorsi su imali čak sedmoricu dvocifrenih igrača, a najistaknutiji su bili Kyle Lowry (15k, 13s, 6a), Jonas Valačiunas (16k, 8s) i Norman Powell (17k, 3uk.l). Kod skromnih domaćina više od 10 koševa postigao je samo Nijemac Dennis Schroder (14k, 4s).

Houston Rocketsi (15-4) su rutinski svladali New York Knickse (10-9) sa 117-102. Gosti su bili bez Kristapsa Porzingisa i Enesa Kantera. To kao da je uspavalo domaćina koji je očito podcijenio ovako oslabljene Knickse. Rezultat toga je da su Knicksi prvu četvrtinu dobili 39-29. Gosti još vode 63-60, no tad kreće uragan Rocketsa koji četvrtinu zaključuju serijom 35-11. Posljednja dionica bilo je samo odrađivanje posla bez ikakve rezultatske neizvjesnosti. Kod domaćina najbolji James Harden (37k, 10a, 3uk.l) uz odličnu asistenciju Clinta Capele (12k, 15s, 3a, 3bl) i Ryana Andersona (17k, 7s). Kod Knicksa je iznenadio Michael Beasley (30k, 8s), a solidni su bili i Kyle O'Quinn (20k, 15s, 4a, 2bl) te Courtney Lee (17k, 4s).

Golden State Warriorsi (15-5) nisu imali previše problema protiv New Orleans Pelicansa (11-9) i slavili su sa 110-95. Aktualni prvaci su ponovo igrali bez ozlijeđenog Kevina Duranta. Gosti su bolje krenuli u utakmicu i prvu četvrtinu dobili sa 31-17. No Warriorsi već do poluvremena izjednačuju rezultat. U posljednju dionicu Warriorsi ulaze sa +9. Gosti tri minute prije kraja stižu do 95-101, no domaćin zaključuje utakmicu serijom 9-0. Kod Warriorsa usprkos lošem šutu 9/25 (3/13 trica) najbolji Steph Curry (27k, 4s, 6a), a odličan je bio i Klay Thompson (24k, 4s, 2uk.l, 2bl). Klupa Warriorsa nadigrala je klupu Pelicansa 34-10. Kod gostiju najbolji Anthony Davis (30k, 15s, 2bl), Jrue Holliday (24k, 6s, 6a) i DeMarcus Cousins (15k 7s, 4a, 5bl).

Dallas Mavericksi (5-15) su iznenađujuće lako svladali Oklahoma City Thunderse (8-11)  97-81. Već su na poluvremenu imali +15, na ulasku u posljednju četvrtinu +23 i očajno loši gosti su do kraja utakmice uspijeli tek malo ublažiti poraz. Utakmicu sezone odigrao je legendarni Dirk Nowitzki i za 22 minute ubacio 19 koševa (7/10šut) uz 5 skokova, 4 asistencije i 2 osvojene lopte. Uz Nowitzkog solidni su bili i rookie Dennis Smith Jr (15k, 4a) te Harrison Barnes (12k, 12s, 3a). Kod Thundera najbolji Russell Westbrook (28k, 12s, 9a). Carmelo Anthony je dodao 16 koševa, a šuterski je podbacio Paul George koji je imao 6 skokova, 10 asistencija i 4 osvojene lopte, no postigao je tek 2 koša uz šut 1/12.

Utah Jazz (9-11) su pobijedili Milwaukee Buckse (9-9) sa 121-108. Domaćin je na poluvremenu imao +7. U trećoj gosti stižu do 83-81 vodstva, no Jazz odgovara velikom serijom 14-2. U posljednjoj dionici nije bilo neizvjesnosti pošto gosti nisu uspijeli ozbiljnije zaprijetiti. Domaćin je tricu šutirao briljantnih 18/32. Kod Jazza najbolji rookie Donovan Mitchell (24k, 6/10trica, 4s, 4a, 2uk.l) a solidno su ga pratili Derrick Favors (16k, 6s, 2bl) i Australac Joe Ingles (15k, 9a). Favors se istakao i monstruoznom blokadom na Antetokounmpu. Kod gostiju najbolji Giannis Antetokounmpo (27k, 13s, 5a), Eric Bledsoe (18k, 7a, 2uk.l) i Malcolm Brogdon (19k, 4s), no zakazao je Khriss Middleton sa samo 9 koševa uz šut 4/15.

Los Angeles Clippersi (7-11) na jedvite jade slavili su kod Sacramento Kingsa (5-14) sa 97-95. Domaći su u prvom poluvremenu kontrolirali utakmicu i dobili ga sa +14. Clippersi treću četvrtinu dobijaju sa čak 29-10 i preokreću rezulat. U posljednje tri minute susreta Clippersi kreću sa vodstvom 95-85. I tu staju. Buddy Hield tricom 15 sekundi prije kraja izjednačuje na 95-95. No tad Blake Griffin tri sekunde prije kraja zabija za 97-95, a Hield ne uspijeva odvesti utakmicu u produžetak. Kod Clippersa najbolji Blake Griffin (33k, 4s, 5a) i Lou Williams (18k, 3s, 8a, 4uk.l), dok su kod nesretno poraženih Kingsa najbolji bili Buddy Hield (27k, 7/9trica, 5s) i veteran Zach Randolph (17k, 7s, 3a).