Šarić ušao u ritam, Hezonja ispao iz njega

Phoenix Sunsi pružali odličan otpor Lakersima, ali su na kraju izgubili, Portland tone sve dublje, dobio ih i Sacramento. Bogdanović i Utah do nove pobjede.

Sinoć su na NBA parketima bila tri hrvatska košarkaša, a najbolju utakmicu je odigrao Dario Šarić čiji su Sunsi izgubili od Lakersa 115:123. Portland Marija Hezonje nikako da uhvati ritam. Njihovi navijači doživjeli su novi šok jer poraz 107:99 od Sacramenta to zaista jest. Posebno kada spomenemo da su igrali bez De`Aarona Foxa i Marvina Bagleya III. Unatoč što je opet startao u petorci, Hezonja je opet napadački zakazao. Bojan Bogdanović i Utah igraju dobro i pobjeđuju, a do svoje osme pobjede iz 11 susreta došli su protiv Netsa s 119:114.

Utakmica između Lakersa i Sunsa bila je neizvjesna do samog kraja, a presudile su trice Lakersa, točnije one Kylea Kuzme koji je kod 114:113 za Lakerse pogodio jednu, a na 1:40 do kraja kod 117:113 i drugu koja je riješila pitanje pobjednika. Lakerse su do pobjede predvodili Anthony Davis s 24 poena, 12 skokova i 4 asista, Kuzma s 23 poena i 4 skoka te LeBron James s 19 poena, 11 asistencija i 7 skokova. Kod Sunsa su Ricky Rubio i Devin Booker ubacili po 21 poen uz 10 asista Rubia i 9 Bookera. Aron Baynes je ubacio 20 uz 6 skokova, a naš Dario koji je u obrani imao pune ruke posla jer je često čuvao Davisa i LeBrona, susret je završio s 18 poena (7/11 iz igre, 4/6 trica), 7 skokova i dva asista.

Portland je u Sacramentu vodio s tri poena razlike na poluvremenu, a onda su u trećoj dionici Kingsi predvođeni sjajnim Bogdanom Bogdanovićem otišli na 11 poena razlike. Tu su prednost uspješno sačuvali u posljednjoj četvrtini za četvrtu pobjedu uz 6 poraza. Portland je na omjeru 4-7. Bogdanović je predvodio Kingse ušavši s klupe s 25 poena, 10 asistencija, 4 osvojene lopte i 3 asistencije, Buddy Hield je ubacio 20, a Nemanja Bjelica 19 uz 12 skokova. Kod Blazersa najbolji Lillard s 27 poena, 5 asista i 4 skoka te CJ McCollum s 24 i 5 skokova. Hezonja je počeo u petorci, igrao nešto više od 22 minute a za to je vrijeme ubacio 2 poena (1/4 iz igre, 0/1 trica) uz 3 skoka i dvije asistencije. Unatoč lošijim igrama u napadu, Hezonja očito ima povjerenje svog trenera. Iako je obrambeno vrlo dobar, pitanje je koliko dugo će ga trener trpjeti s ovako skromnim izdanjima u napadu.

Netsi su kod Jazzera na poluvremenu vodili s 15 poena razlike, a Utah u drugom poluvremenu došla do preokreta i pobjede u napetoj završnici. Donovan Mitchell je dominirao s 30 poena i 6 skokova, Rudy gobert je ubacio 18 uz 15 skokova, Mike Conley je također zabio 18 uz 5 asista i 4 skoka dok je Babo postigao 12 (5/13 iz igre, 1/3 trica) uz 4 skoka, a imao je po jedan asist i osvojenu loptu. Kyrie Irving najbolji kod Netsa s 27 poena, 5 asistencija i 3 skoka, Spencer Dinwiddie je zabio 21 uz 4 skoka, a DeAndre Jordan 15 uz 17 skokova i 4 asista te po dvije blokade i osvojene lopte. Spomenimo i to da je Džanan Musa dobio od trenera 15 minuta, a to je dobro iskoristio ubacivši 9 poena, a prije dva dana u porazu kod Sunsa zabio je 12 poena uz 6 skokova.