Šarićeva 'minuta' slomila Analitičare

Šibenka nakon 20 dana pauze 'potvrdila' pobjedu protiv Splita.

U 15.kolu HT Premijer lige Hermes Analitica je ugostila Šibenku i doživjela poraz 84:76. Zagrepčani su uz pet zabijenih trica (dvije Kordića) dobili prvu četvrtinu 27:21. Ivan Svoboda je u 13.minuti ubacio tricu za 35:29 kada su krenuli Šibenčani i preko Šarića, Bašića, Širka i Freemana do odmora okrenuli rezultat na svoju stranu (45:42).

Razultatsko odvajanje gostiju krenulo je nakon trice Franka Kalpića za 49:51. Domagoj Šarić je ubacio sedam od deset poena Šibenke u nizu (61:49). U posljednjih deset minuta gosti su ušli s +12 (70:58) i u završnici nisu dali ozbiljnu šansu Analitičarima za rezultatski priključak.

James Freeman s 25 poena predvodio je Šibenku. Šarić je dodao 18, a Bruno Solomun 12 uz 9 skokova. Svoboda je za Hermes ubacio 17, Filip Kordić 13, Ivan Mileković 12, a Kalpić 11 poena.