Šarlija dovukao osječki brod u luku spasa, slavlje Brokera u Dubravi

Prilično lako i uvjerljivo.

U 26.kolu HT Premijer lige Vrijednosnice Osijek su slavile na gostovanju kod Furnira u Dubravi 100:83.

Bila je to prva pobjeda Osječana protiv Dubravaša ove sezone i pobjeda s kojoj su uplovili u mirnu luku uoči posljednjih sedam utakmica. Poslije posljednje prednosti Furnira 10:9 nakon trice Ivana Tvrtka Majića gosti su prešli u rezultatski prednost i iako su u 16.minuti imali 12 razlike (39:27) pitanje pobjednika rješili su u završnici treće četvrtine.

Nešto bolje minute Furnira i dolazak na minus 5 (39:44) koliko je bilo na poluvremenuz bio je večeras maksimum sastava Jeronima Šarina. Vrijednosnice Osijek su tricama Roberta Kujundžića i Šime Lisice serijom 14:2 u završnici treće četvrtine imale 19 razlike (73:54).

”Zaslužena pobjeda Osječana, a mi definitivno imamo problem s utakmicama u kojima imamo rezultatski imperativ. Igrači jednostavno nisu psihički unutra kakvi bi trebali biti i to je ujedno i moja odgovornost. Nisam imao prilike u karijeri trenirati ekipu koja se bori za ostanak i vjerojatno treba neka drugačija priprema. Ja ću sa svoje strane nastojati maksimalno raditi na tom psihološkom problemu. I ovoga puta smo na suparničkoj strani imali ekipu s odličnim postotkom šuta”... kazao je trener Furnira Šarin koji nema vremena za analizu ovog poraza jer Dubravaši već u petak gostuju u Šibeniku.

FURNIR – VRIJEDNOSNICE OSIJEK   83:100  (17:24, 22:20, 18:29, 26:27)

Furnir: Vlahovec, Prelec, Pandurić 22, Vujić 4, Perić 5, Isabell 16, Majić 14, Smolić, Šola 2, Jerković 7, Puou 2, Ljubičić 10.
VROS: Lisica 19, Maskaljević, Kujundžić 20, Tokić, Špehar, Porobić 17, Ćosić, Jelavić, Topolović 11, Lakić 9, Paić 24.

Osječani su imali raspoloženu šestorku koji su činili Pavao Paić (24p, 7sk), Kujundžić (20p), Lisica (19p, 5as), Vito Porobić (17p), Đorđe Topolović 11, a posebno dojmljiv je bio učinak Arijana Lakića koji je uz 9 poena imao 13 asistencija. Kod Furnira Luka Pandurić je ubacio 22, Tramaine Isabell 16, Majić 14, a Luka Ljubičić 10 poena.

Furnir već u petak (20h) gostuje u Šibeniku.