Sesar i bivši Goričani protutnjali Goricom, prednjačio je Ivan Majcunić

Autor: Nenad Mudrinić Photo: Marin Sušić/HKS

Cibona igra lijepu košarku

U susretu 5. kola HT Premijer lige sastali su se Gorica i Cibona koja je prepuna nekadašnjih Goričana, a dvoboj je pripao gostima iz Zagreba koji su slavili s uvjerljivih 82-108.

S 20 trica, 28 asistencija i dominacijom u skoku Cibosi su došli do čak 108 poena.

U prvoj četvrtini Bikovi su pametnom i strpljivom igrom kontrolirali Vukove i vodili veći dio ove dionice. Zadnje vodstvo imali su pri rezultatu 16:14 kada Cibosi ipak preuzimaju kontrolu i četvrtinu zatvaraju vodstvom 18:22.

Momentum je potpuno prešao na stranu nove momčadi nekadašnjeg goričkog stratega Josipa Sesara i drugu četvrtinu gosti otvaraju serijom 14:0 te odlaze na +18 (18:36). Bikovi ipak nisu bacili koplje u trnje i zahvaljujući Cincu i Uljareviću spuštaju na -11 (30:41). Kada se činilo da bi se utakmica mogla vratiti u rezultatsku neizvjesnost raspucao se Majcunić i Cibona odlazi na veliki odmor s +16 na kontu (38:54).

Drugo poluvrijeme Gorica otvara serijom 5:0, au 25. minuti Cinac zakucava za podnošljivih -10 (58:68). Međutim, tricom jeuzvratio Perasović i Cibona je serijom 11:0 riješila pitanje pobjednika.

U zadnjih 10 minuta ušlo se rezultatom 60:79 ido kraja utakmice prednost gostiju se samo povećavala sve do konačnih 82:108.

U redovima Cibone bilo je čak 7 dvoznamenkastih strijelaca. Predvodio ih je bivši kapetan Gorice  Ivan Majcunić s 22 poena. Borna Kapusta pridodao je 18, Ivan Perasović 16, Krešimir Radovčić 14,  Lovro Mazalin 13 (uz 12 skokova), a Sven Smajlagić i Aleksandar Aranitović zaokružili su svoj učinak na 10 poena.

Goričane je predvodio Dino Cinac s 23 poena i 8 skokova, a Karlo Uljarević zaustavio se na 20 poena.