Šest od šest: Stoja lako protiv oslabljenog Karlovca

Autor: KK Stoja Photo: KK Stoja

Druga liga Zapad

Košarkaši Stoje upisali su uvjerljivu pobjedu protiv oslabljene ekipe Šanac iz Karlovca u susretu 6. kola Druge muške lige Zapad.

Ekipa Karlovca stigla je u Pulu oslabljena, bez Panjevića, Božića i Vladića, trojice igrača udarne postave, te sa samo 7 igrača, pa su gosti samo dijelom prve četvrtine uspijevali održavati rezultatski priključak, dok je već do poluvremena prednost Stoje narasla na + 44 poena prednosti, pa je pitanje pobjednika ove utakmice već bilo riješeno.

Karlovčani su i u trećoj dionici utakmice bili vrlo nemoćni, pogotovo napadački, pa su Puljani digli prednost na ogromnih +65 (99:34). Tek u završnih deset minuta igre, kada su domaćini smanjili gas, karlovački su košarkaši malo ‘prodisali’ i uspjeli ublažiti poraz.

U redovima Stoje, koji su u subotu bili raspoloženi za šut za tri poena (ukupno 16 postignutih trica) najefikasniji bio je Pavao Turić sa 29 poena, kapetan Nino Dasko ubacio je 21 poen, dok su dvoznamenkasti bili i Marin Đugum (14 poena), Dino Blažević (13 poena) i Lovro Bulešić (12 poena).

Kod ekipe Šanca, najistaknutiji bio je Car sa 20 postignutih poena.

Nakon šest odigranih kola košarkaši Stoje imaju šest pobjeda, a u slijedećem kolu gostuju u Rijeci kod ekipe Kvarner Junior.

KK Stoja : KK Šanac Karlovac  120:62

(27:15) (42:10) (30:09) (21:28)