Šestorica dvoznamenkastih za +50 Splita

Još jedna uvjerljiva pobjeda žutih kadeta.

Kadeti Splita su upisali i drugu gostujuću pobjedu u Jedinstvenoj kadetskoj ligi, Nakon pobjede u Rijeci kod FVS-a, danas su u Zagrebu bili bolji od Dubrave 73-123.

Već u prvoj četvrtini Splićani su stekli 14 poena višak (11-25), a do poluvremena tu su prednost povećali na +22 (38-60). Pravi potop uslijedio je u trećoj četvrtini koju su gosti dobili s 14-37 te su s postignutih 87 poena ušli u zadnju četvrtinu (promili su ih 52).

Čak je šest igrača Splita imalo dvoznamenkast učinak. Stipe Omrčen (19 poena, 7 skokova), Ivan Perasović (17 poena, 8 skokova), Roko Gizdavčić (16 poena, 8 skokova), Viktor Šarić (16 poena, 9 skokova), Karlo Fulgosi (15 poena, 4 skoka) i Ante Perkušić (15 poena, 3 skoka).

Kod Dubrave najefikasniji je bio Roman Čimbur sa 16 poena i 6 skokova. Nakon dva kola Dubrava ima dva domaća poraza, a Split dvije gostujuće pobjede.