Šibenka u dalmatinskom derbiju svladala Alkara, najbolji akteri utakmice bili su - navijači!

Autor: Saša Ćirić Photo: GKK Šibenka (Luciano Photography)

HT Premijer liga.

Šibenka je u dvoboju 16. kola HT Premijer lige na domaćem terenu svladala Alkar rezultatom 75-59.

Sinjani su otvorili susret s boljom energijom, što je trener Narančastih Damir Milačić rano osjetio i minutom odmora nakon jedva stotinjak sekundi igre preusmjerio tijek utakmice u željenom pravcu. Prva polovica prve četvrtine je izgledala poput rovovske bitke, nakon pet minuta igre na semaforu je stajalo mršavih 6-6, nakon čega domaći ubacuju u višu brzinu i snažnom obranom tjeraju Alkare na brojne pogreške. Nakon prvih deset minuta domaći su imali +6 (17-11), pri čemu je rezultat sugerirao da to neće biti laka utakmica, pretjerano ugodna za gledanje. U istom ritmu se igralo do poluvremena (31-23), a kada je Šibenka sredinom treće dionice otišla na +16 (42-26) činilo se da je priči kraj. Međutim, Luka Bujas i njegova družina su imali druge planove, pa su ekstra angažmanom i s nekoliko pogođenih dalekometnih šuteva Sinjani počeli smanjivati zaostatak. Na ulazu u posljednji period Šibenka je imala +12 (53-41), a u nekoliko navrata Sinjani su dolazili na tri posjeda zaostatka (55-48). Šibenka rješava pitanje pobjednika u posljednjih pet minuta te na kraju zasluženo slavi s najviših +16 (75-59). U utakmici u kojoj niti jedan igrač nije ubacio više od 17 poena teško je nekog posebno istaknuti, ali ono što valja pohvaliti je prava košarkaška atmosfera koju su još jednom prikazali navijači ove dvije momčadi. Sjajni Funcuti i Maligani su se međusobno s vremena na vrijeme zdravo podbadali, a većim dijelom susreta gromoglasno podržavali svoje igrače. Nadamo se da ćemo u budućnosti gledati ovakve slike što češće, treba nam to, treba našoj košarci!

Najefikasniji kod Šibenke bili su Kakar (17, trice 5-6), Paić (16, 8 skokova), dok su kod Alkara jedini dvoznamenkasti bili Bašić (13, 6 asistencija) i Polutak (12, 7 skokova).