Šibenka riješila "crnu mačku", Pleadin pogađao kad je bilo najpotrebnije, premijerligašima Baldekin još uvijek neosvojiv

Autor: Saša Ćirić Photo: Milan Balaban - GKK Šibenka

HT Premijer liga.

Šibenka je svladala Cedevitu Junior rezultatom 60-58 u 12. kolu HT Premijer lige.

Dvanaesto kolo znači da je kompletni prvi krug natjecanja u HT Premijer ligi za nama, a ovo je prvo "uzvratno". Iako je Šibenka ušla u prvenstvo sa 6-0, prvi poraz u sezoni je doživjela - u prvom kolu. Uvodni susret ove dvije momčadi bio je odgođen, pa je odigran prije jedva mjesec dana. Momčad Damira Mulaomerovića je u tom susretu slomila Šibenčane u drugom dijelu, što Milačić i njegovi mladići sigurno nisu zaboravili. No, valjalo je izbjeći zamku "visokog leta" nakon pobjede nad Zadrom. Prvo poluvrijeme je bilo iznimno rastrgano s obje strane, niti jedna momčad nije pretjerano dopuštala onoj drugoj da pohvata konce u ofanzivnom dijelu. Šibenka je iz polja gađala tek 32 posto, a s linije slobodnih bacanja još lošije - nevjerojatnih 29%! Cedevita Junior je bila tek nešto bolja u šutu, ali dovoljno za +8 na poluvremenu (24-32). Zagrebačka momčad je u drugo poluvrijeme ušlo s dva brza ubačaja, što je natjeralo Milačića na neočekivano brzu prvu minutu odmora. Domaći igrači su podignuli razinu koncentracije u organizaciji napada, ali i u obrani. Strahovitim pritiskom na kreativce Cedevite Junior (Emira Šabića, Vita Kučića i Jakova Mustapića) Šibenčani su malo-pomalo počeli rezati zaostatak. Polaganje kapetana Pave Paića je u 27. minuti kompletiralo seriju 13-2 kojom su Šibenčani došli u prvo vodstvo (39-38) još od konca prve četvrtine. Ipak, u toj jurnjavi su se i malo ispuhali, pa završne minute dionice pripadaju Zagrepčanima, koji Šabićevom tricom u posljednjih deset minuta ulaze s +6 (39-45). No, u posljednjih deset minuta se Šibenci ukazao dotad napadački neprimjetni Juraj Pleadin, koji je s dvije trice i jednim polaganjem pronalazio koš u trenucima kada je bilo najpotrebnije. Uz njega, mirnu ruku s distance je imao i Luka Skorić, koji je pogodio četiri trice. Gosti su imali priliku za produžetak u posljednjem napadu, ali Skorić radi faul na Šabiću na vrijeme. S tri poena zaostatka (60-57) i jednom sekundom na semaforu, branič gostiju je trebao pogoditi prvo bacanje, a iz drugog tražiti priliku za ofanzivni skok svojih visokih igrača. Prvi dio zadatka je obavio, dok je drugi odradio prilično traljavo - nije pogodio niti obruč, a pritom je i prestupio. Šibenčani su loptu izveli sa strane svom junaku Pleadinu, koji je emotivno proslavio još jednu pobjedu Narančastih. Šibenka tako na kratki blagdanski odmor ide s omjerom 9-3, od čega je na Baldekinu ostvareno čistih šest pobjeda bez poraza!

Najefikasniji u redovima domaće momčadi bili su Skorić (16), Paić (15, 8 skokova) te Pleadin i Brocić s po osam poena, dok su kod gostiju svi bili jednoznamenkasti, a prednjačili su Topolović (9) te trojac s osam poena (Kučić, Serdarušić, Šabić).