Dominacija Šibenčana
Košarkaši Cedevite Junior oprostili su se od Kupa Krešimira Ćosića već u osmini finala. U Sutinskim vrelima bolja je od njih bila momčad Šibenke sa 65:86.
Ništa nije nagovještavalo ovakav rezultat za domaćina jer su Juniori ušli odlučno u susret vidjevši virozom pokošene i nekompletne Šibenčane, iako su i narančasti nastupili bez najboljeg igrača Jordana Gaineya. Brzojinim polaganjem poveli su sa 14:7 i primorali trenera Šibenke Kalpića na prvu minutu predaha. Povest će Subašićevom tricom i sa 17:9 ali će Šibenčani napraviti parcijalnih 14-2 i okrenuti na 19:24.
Još su u drugoj četvrtini igrači Luke Pešuta pokazivali znakove života, kada su u igri bili Luka Stojić i Antonio Vranković igrala je i Cedevita Junior ali će snove u trećoj četvrtini uništiti serija gostiju 17:0 u kojoj su se raspucali Mikšić, Vujačić i najbolji pojedinac susreta Golson jr. za velikih +20 na ulasku u posljednju dionicu.
U zadnjoj će četvrtini Šibenka iskusno održavati prednost i potvrditi zasluženi plasman na Final Eight.
Kod Cedevite Junior Antonio Vranković je imao 20 poena i 14 skokova dok je Šibenku predvodio Vincent Lamont Golson jr. s 29 koševa i 7 asistencija.

Luka Stojić, Cedevita Junior: "Čestitam Šibenki na zasluženoj pobjedi. Mi moramo ovaj poraz iskoristiti kao lekciju za dalje i kako više ne smijemo izgledati."
Luka Pešut, trener Cedevite Junior: "Nažalost nismo se držali dogovora s početka utakmice i Šibenka je zasluženo slavila. Čestitke protivniku a na nama je da se što prije zatvorimo u dvoranu i nastavimo raditi."
Karlo Mikšić, Šibenka: "Naša zrela utakmica koju smo kontrolirali od početka. Znali smo da na jednu utakmicu možemo iznenaditi a i pobijedili smo ih u zadnjoj utakmici. Odigrali smo borbeno i zasluženo pobijedili."
Franko Kalpić, trenere Šibenke: "Čestitam momcima na pobjedi. Nije bilo lako skupit se s obzirom da smo pod virozama, ali svatko je dao svoj obol i samo ovako trebamo nastaviti dalje."