Strašno važna utakmica
U utakmici 12. kola Premijer lige, Šibenka je pred domaćom publikom na Baldekinu svladala Cedevitu Junior rezultatom 94:87 i tom pobjedom su popravili omjer na 3-9 te se bodovno izjednačili sa zagrebačkom momčadi.
U zadnjoj domaćoj utakmici ove godine gledatelji su mogli uživati u vrlo kvalitetnoj i izjednačenoj utakmici.
Prva četvrtina donijela je malo koševa. Šibenka se oslanjala na uobičajene nositelje igre – Mikšića, Planinića, Golsona i Bralu – uz dobar šuterski doprinos Vujačića.
Prvo osjetnije odvajanje domaćih dogodilo se sredinom druge dionice, kada je rezultat s 22:21 otišao na 31:24, ponajviše zahvaljujući vrlo dobroj roli Šarića. Iako je Šibenka u nekoliko navrata imala i sedam do osam poena prednosti na odmor ipak otišlo izjednačenim rezultatom 45:45.
U trećoj četvrtini Šibenka postupno povećava razliku, a nakon nove zapažene serije Šarića prednost je narasla na 67:54. Cedevita se još jednom vraća u igru pa se u završnih deset minuta ušlo s rezultatom 71:67 za Šibenku.
Završna četvrtina nastavila je u istom ritmu. Šibenčani su u nekoliko navrata stvarali zalihu, ali i dopuštali gostima povratak. Atmosfera na tribinama ostala je glasna do samog kraja, a neizvjesnost je trajala gotovo do posljednjih sekundi.
Šest minuta prije kraja Šibenka je ostala bez Brale, koji je zbog ozljede morao napustiti parket. Na dvije minute do kraja rezultat je bio tijesan (86:84), no tada Golson i Planinić preuzimaju odgovornost i osiguravaju završnih plus sedam. Planinić je pogodio presudni koš u zadnjoj minuti utakmice, dok je Golson pružio svoju najbolju partiju otkako je stigao u Šibenik. Bio je iznimno raspoložen, prijetio je prodorima jednako kao i preciznim šutevima izvana.
Svoj obol večerašnjoj pobjedi dao je i borbeni Mikšić, koji se u samoj završnici bacio za ključnu loptu i time ugasio posljednju nadu gostiju.