Šibenka pogodila 14 od 20 trica i torpedirala Zabočane u Zaboku

Siguran kurs prema doigravanju.

Uspješno je Šibenka odradila gostovanje u Zaboku. Upisala je 99:77 pobjedu, pa je sada na omjeru 9-9, sa sigurnim kursom prema play offu. Dapače, ovim trijumfom na onoj je realnoj ljestvici preskočila Zabok koji je trenutno na omjeru 10-11, javlja Šibenski portal.

Šibenčane je sjajno služio šut u prvom dijelu. Svih prvih sedam pokušaja za dva pronašli su put do koša, išla ih je i trica, pa su se već pred kraj prve četvrtine, ponajprije zahvaljujući nezaustavljivom Freemanu, odvojili na velikih 16 poena prednosti (13:29). Na početku druge dionice narasla je i na +18 (16:34), a toliko je bilo i na poluvremenu (36:54). U tih prvih 20 minuta narančasti su igre šutirali visokih 67 posto (15/21 za dva, 6/10 za tri), dok su iz slobodnih bacanja bili nepogrešivi (6/6).  Loša vijest za Rahimića bila je ozljeda Andabake već u trećoj minuti.

U nastavku su kola domaćina otišla skroz nizbrdo. Šibenka je nakon par minuta igre u trećoj četvrtini povela sa 20 razlike, a nešto kasnije imala je velikih +24 (47:71). Ali, s nekoliko brzopletih akcija vratili su Zabok u igru. Naime, početkom četvrte četvrtine domaćin je spustio zaostatak na samo deset poena (65:75). Tada, međutim, važnu tricu stavlja mladi Pleadin, a onda je i Širko kontru završio zakucavanjem za odlazak na sigurnijih +15 (65:80), a kada su žuti ponovno spustili na -11, stvari je spasio Miković s tricom i dvicom, na što se nadopunio Širko s još jednom tricom za 69:88 četiri minute prije kraja. I tu je stvarno priča bila gotova, pa je Rahimić u završnici dao priliku dao i mladim snagama, tako da je susret završio s petorkom Živković, Antić, Vlaić, Pleadin i Šarić. Freeman je na koncu kod Šibenke, koja je trice gađala nevjerojatnih 14/20, upisao 28 poena, Širko 26, Miković 17 (10 skokova), Pleadin 12, Šarić 10, a Bašić 6 poena. Kod Zaboka Črnjević je ubacio 18, Worku 16 poena.