Split "prošao lišo" u Šibeniku, Subotić razigrao Tišmu i sačuvao energiju svoje momčadi

Autor: Saša Ćirić Photo: Milan Balaban - GKK Šibenka

HT Premijer liga.

Split je na Baldekinu svladao Šibenku u susretu 21. kola HT Premijer lige rezultatom

Niti 24 sata nakon triler utakmice s Partizanom, Split je imao gostovanje u svom bližem susjedstvu. Šibenka je u prvom dijelu sezone bila bez ikakve dileme hit domaćeg prvenstva, ali ionako ne preširoka rotacija Narančastih je platila danak igranju na tri fronta. Kapetan Šibenke Pavao Paić je još uvijek na oporavku od nezgodne ozljede nožnog palca, njegov zamjenik Juraj Pleadin teško može reći da je na sto posto, a za današnju utakmicu je domaći strateg Damir Milačić imao još jednu lošu vijest u obliku neigranja Petra Šarića. Srđan Subotić je, s druge strane, glavnu preokupaciju imao u pobjedi bez velike energetske potrošnje i, jasno, bez ugrožavanja zdravlja svojih igrača. Najbolji način za takvo što je maksimalno ozbiljan pristup od prve minute, i upravo to je i učinio. Split je već polovicom prve dionice otišao na +10 (7-17) dominacijom na obje strane terena. Mlada šibenska momčad je pokušavala doći do daha, ali nije uspijevala uhvatiti pravi ritam u napadu pored fizički snažnijeg protivnika. Split je natjerao Milačićeve igrače u 11 izgubljenih lopti u prvom poluvremenu, što je generiralo 15 poena iz lakih kontri. Do poluvremena je razlika otišla na +19 (30-49), a startni centar Narančastih (u ovoj utakmici) Frane Antić je morao izaći iz igre u 18. minuti utakmice, dodatno suzivši opcije svoje momčadi na visokim pozicijama. U drugom poluvremenu Splićani vrlo brzo odlaze na najviših +27 (36-63), te je utakmica tu praktički bila gotova. Do kraja su gledatelji gledali šuterski trening s obje strane, ali Funcuti su još jednom pokazali kako navijaju za svoju momčad od prve do posljednje minute.

Subotić je ovu utakmicu iskoristio za razigravanje mladog Borisa Tišme, koji je s 23 poena predvodio strijelce splitskog sastava. Shannon Shorter je dodao 16 (6 skokova), Lewis Sullivan 13 (7 skokova). Kod domaćih je prednjačio Pleadin (14 poena, 7 skokova), dvoznamenkasti su bili i Brocić (11) te Kakar (10).