Šibenkina obrana slomila Škrljevo u drugom poluvremenu, energiju s klupe donijeli Gulin i Pleadin

Autor: Saša Ćirić Photo: Milan Balaban - GKK Šibenka

Povratak pobjedama.

Šibenka je u susretu 9. kola HT Premijer lige na domaćem parketu svladala DepoLink Škrljevo rezultatom 74-55.

Vjerujemo kako su igrači ovih momčadi uoči utakmice bar jednim okom škicali stanje na terenu u Dohi, gdje su naši nogometaši pobijedili Kanadu. Sigurno je to bio jedan od razloga nešto tvrđeg početka utakmice. U rastrganom ritmu niti jedna momčad se nije uspjela nametnuti, pa se na poluvrijeme otišlo s miroljubivih 31-31. Isto se ne može reći za treću četvrtinu, u kojoj Šibenčani podižu obrambeni intenzitet na najvišu moguću razinu, pa u jednom trenutku dolaze do +17 (51-34). Ipak, završne minute iste dionice pripadaju gostima, koji sa šest poena u nizu ostavljaju utakmicu u okviru dohvatljivog. No, Šibenka vraća momentum s početka drugog poluvremena i novim naletom dolazi do najviših +25 (69-44). Škrljevo do kraja uspijeva tek malo ublažiti poraz.

Najbolji u redovima domaćih bili su Jambrović (14 poena, 8 skokova), Gulin (14 poena, šut iz igre 5-6) i Pleadin (13 poena, šut iz igre 4-4, bacanja 4-4), dok su kod gostiju dvoznamenkasti bili Ramme (11 poena, 5 skokova) i Antunović (10 poena, 6 skokova).