Šibenska fešta na Višnjiku, Pula slavila protiv Splita nakon produžetka

Ovog vikenda igraju se utakmice 5.kola Prve lige za košarkašice.

Ovog vikenda igraju se utakmice 5.kola Prve lige za košarkašice. Trešnjevka 2009 je petu pobjedu upisala protiv Plamen Požege. Bilo je uvjerljivih 100-80, a gošće su poraz ublažile u posljednjoj četvrtini. .

Šibenik je prvom pobjedom nanio prvi poraz Zadra i to na gostovanju na Višnjiku. Gošće su slavile 56-63. Nakon prvog poluvremena u kojem su Zadranke stekle pet poena viška, igračice Sipe Bralića su odlično odigrale treću četvrtinu, povele i u završnoj četvrtini slomile konkurentice.

U Puli se igrao produžetak iz kojeg su kao pobjednice protiv Splita izašle domaće igračice 85-79. U regularnom dijelu nakon što je Tea Đikić promašila dva slobodna bacanja kod rezultata 71-71 gošće su propustile priliku uzeti pobjedu. Josipa Silov je promašila tricu i utakmica je otišla u produžetak u kojem su se bolje snašle domaće igračice.

U nedjelju je u derbiju začelja Dubrava BLC domaćin Brodu Na Savi, Podravac dočekuje Ragusu dok je Medveščak u ovom kolu slobodan.