Simultanka Junakovića ugasila nade Kaštelana već u prvoj četvrtini

Najkorisniji igrač lige u prvoj je četvrtini postigao 16 poena uz 5 asistencija, zaustavio se na 40 poena i 12 asista.

Košarkaši Zagreba upisali su drugu pobjedu u HT Premijer ligi. Mravi su u Trnskom nadigrali KK Ribola Kaštela 101-86.

Sve je riješeno u prvoj četvrtini koju su Zagrepčani dobili 32-17. Do poluvremena prednost je narasla na +19 (56-37). Ostatak utakmice protekao je u izjednačeno igri na sigurnoj rezultatskoj distanci za domaćine.

Fantastični Martin Junaković u prvoj je četvrtini ubacio 16 poena uz pet asistencija i praktički sam odredio tijek utakmice. Susret je završio s 40 poena  12 asistencija i 4 skoka i ukupnom valorizacijom od 43 boda.

Ante Krapić je postigao 16 poena, Matej Buovac  i Jan Palokaj po 13 uz 7, odnosno 8 skokova.

Aco Mandić s 29 i Roko Galić s 21 poenom nisu bili dovoljni za ozbiljniji rezultat Kaštelana na gostovanju.

Zagrepčani s dvije vrijedne pobjede protiv Alkara i Kaštela mogu mirnije krenuti u nastavak sezone u kojoj su ih mnogi prekrižili prije samog starta.