Basketball Camp Croatia Basketball.hr
1. Andro Mirčeta 
Samobor 20 bodova
2.  Vigo Bart Cibona 14 bodova
3. Niko Šare Cedevita Junior 10 bodova
3. Marat Kos Samobor
10 bodova

Hrvatska
Širko će i u idućoj sezoni donositi pobjede u Split!

Širko će i u idućoj sezoni donositi pobjede u Split!

Autor: Paulo Sarić

Henrik XXXI ostaje na Gripama.

Splitski junak iz prošle sezone Henrik Širko ostat će i nagodinu u dresu Žutih, piše Pet na pet. Iako mladoga Šibenčanina, kao i većinu ostalih igrača splitskog sastava ugovor veže i sljedeće sezone, sve do jučer nije bilo službene potvrde o Širkovu ostanku u redovima Splita.

Krilni se igrač košarkom počeo baviti u rodnome gradu kojega je vrlo mlad napustio, zaputivši se već 2010. u Široki gdje se zadržao samo jednu sezonu. Naredne godine prelazi u Kvarner gdje počinje igrački napredovati pa je zapeo za oko nekadašnjem treneru Zadra Anti Nazoru koji ga je doveo u klub sa sjevera Dalmacije. No, tamo nije dobio pravu priliku pa je prije dvije godine preselio u Split gdje je vrlo brzo izrastao u jednog od nositelja igre. Henrik XXXI prošle je sezone ubacivao 12.4 koševa uz 5.5 skokova i 3.2 asistencije u prosjeku, a ne samo Splićanima već i svim ljubiteljima košarke je ostao u sjećanju po nekoliko izvrsnih završnica utakmica od kojih odskače ona protiv Šibenika kada je s deset poena u manje od pola minute doveo svoju momčad do produžetka, a na koncu i do pobjede.


- Imao sam dovoljno vremena za razmišljanje i vjerujem da sam donio najbolju odluku. Ostajem i sljedeće sezone na Gripama. Jedva čekam početak priprema i nadam se novoj uspješnoj sezoni - kazao je Širko za Pet na pet.