Široki izborio završni kvalifikacijski turnira za Drugu ABA ligu

Nakon Mladosti Širokobriježani slavili i protiv Slobode.

Druga utakmica pretkvalifikacija za ABA 2 ligu između Slobode i Širokog pripala je Širokobriježanima koji su savladali Tuzlake rezultatom 75:69, javlja portal BHbasket

Sloboda je bolje otvorila utakmicu i prva dionica susreta pripala je Tuzlacima rezultatom 22:16.

U drugom periodu incijativu preuzimaju Širokobriježani, prelaze u vodstvo te na odmor odlaze rezultatom 42:36.

Prava borba na parketu vodila se u nastavku susreta, valja istaknuti Slobodinu seriju 11:0, nakon vodstva Širokog 52:42.

U posljednjih 10.minuta ušlo sa rezultatom 55:54 za Slobodu.Više koncetracije u odlučujućoj četvrtini punom neizvjesnosti i više koncetracije imali su Širokobriježani i došli do pobjede koja ih vodi u kvalifikacijski turnir za ABA 2 ligu.

Mateo Drežnjak sa 16 i Dario Drežnjak s 14 poena bili su najefikasniji kod Širokog, dvoznamenkasti su bili još Lončar i Karačić po 12 i Naletelić 11 poena.

Kod Slobode Hasandić je ubacio 19, Silađi 16, a Petrov 10 poena.