Sjajna Katarina Trehub predvodila Pulu do pobjede nad mladim Šibenčankama

Druga utakmica, isti ishod, druga junakinja.

Košarkašice ŽKK Pule Črnja Tours su u susretu 12. kola Prve ženske lige pobijedile ŽKK Šibenik rezultatom 91-82.

Ovaj dvoboj je repriza susreta iz prvog kola sezone, u kojem su Puljanke na krilima nezaustavljive Ivane Tikvić slavile s 14 poena razlike (55-69). Tikvić više nije u Puli, pa je domaći strateg Ivan Đukić morao pronaći alternativne opcije na visokim pozicijama. Zanimljivo, u dvoboju ovih dviju ekipa u Šibeniku mlada Katarina Trehub upisala je tek dva poena i četiri skoka za svega šest minuta igre. No, već od drugog kola je ušla u dobar ritam, ubacujući dvoznamenkast broj poena u narednih deset kola. Kulminacija tog dobrog niza je došla danas u dvoboju sa Šibenikom, u kojem je Trehub upisala 28 poena, 19 skokova i 6 asistencija. Pitanje je, doduše, bi li ova njena sjajna izvedba bila okrunjena pobjedom da gošće nisu zbog petog prekršaja tri minute prije kraja ostale bez svoje najraspoloženije igračice u današnjem dvoboj, Antonije Chiabov (22 poena, 12 skokova). Utakmica je većim svojim dijelom bila u rezultatskom egalu, a igračice Stipe Bralića su posljednji put bile u vodstvu pri rezultatu 75-76. Ipak, domaće košarkašice stvaraju dodatni pritisak te se vraćaju u vodstvo, a gore spomenuti izlazak Chiabov je bio devastirajući udarac na ambicije Šibenčanki.

Nakon 12 odigranih utakmica Puljanke su na omjeru 10-2, a u idućem kolu gostuju na Višnjiku kod košarkašica Zadra. Šibenčanke na svom kontu imaju četiri pobjede i osam poraza, a u 13. kolu na svom parketu dočekuju ŽKK Zagreb.