Sjajni Bogdanović nadigrao Dragića u velikoj pobjedi Pacersa na Floridi, Jokić isključen

Prošle noći na NBA parketima odigrano je 6 utakmica. Klubovi naših igrača ostvarili su 100%-tni učinak, a posebno je raspoložen bio Bojan Bogdanović.

Indiana Pacersi slavili su kod Miami Heata 120-95. Nakon neizvjesnog prvog poluvremena kojeg su gosti dobili 58-55, utakmica je prelomljena u trećoj četvrtini. Pacersi su u drugo poluvrijeme krenuli serijom 19-4, da bi potom četvrtinu završili sa +22 i tu je bio kraj svim nadanjima domaćina. Pacersi su zabili 120 koševa iako su slobodna bacanja imali tek 7/8. No iz igre su gađali čak 60%. Najefikasniji je sa 26 koševa bio naš Bojan Bogdanović. Babo je iz igre gađao 9/14, tricu sjajnih 6/10 i sl.bacanja 2/2. Sjajan je bio i mladi centar Myles Turner (25k, 7s, 4a, 4bl) dok je double-double učinak upisao playmaker Darren Collison (12k, 10a). Kod domaćina najefikasniji rezervist Wayne Ellington (21k, 7/12trica). Po 15 koševa dodali su Hassan Whiteside i Josh Richardson. Podbacio je Slovenac Goran Dragić (8k, 3/8šut), dok je katastrofalan bio Dion Waiters (0k, 0/10šut).

Toronto Raptorsi su na domaćem parketu svladali Washington Wizardse 100-91. Iako su gosti došli bez najboljeg igrača Johna Walla bili su apsolutno ravnopravni suparnik gotovo čitavu utakmicu. Toronto je serijom 10-3 sredinom posljednje četvrtine došao do +8 i to je bila njihova najveća prednost sve do posljednje minute kad su u jednom trenutku imali +10. Wizardsi su tricu gađali odličnih 11/19, no imali su dvostruko više izgubljenih lopti (14/7). Kod domaćina daleko najbolji DeMarr DeRozan (33k, 8s, 6a, 2uk.l), a solidno je odigrao i Kyle Lowry (10k, 5s, 6a, 2uk.l). Pri Wizardsima sav je napadački teret pao na leđa Bradleya Beala koji je 23 od svojih 27 koševa zabio u prvom poluvremenu. Odličan je bio Poljak Marcin Gortat (12k, 12s, 7a), no oslabljeni Wizardsi nisu mogli kompenzirati brutalno lošu večer Markieffa Morrisa (3k, 1/10šut).

Nakon što su u Bostonu prokockali +17 i u Philadelphiji okrenuli -24 košarkaši Golden State Warriorsa bez mnogo drame su svladali Brooklyn Netse 118-111. Bez Kevina Duranta kojeg muči gležanj sjajno su ušli u utakmicu. Nakon prve četvrtine imali su +12, na poluvremenu +22. U samoj završnici domaćin je u jednom trenutku stigao na samo -4, no Warriorsi mirno privode utakmicu kraju. Najbolji kod pobjednika Steph Curry (39k, 11s, 7a, 3uk.l). Odličan je bio i Klay Thompson (23k, 10s, 2uk.l), dok je Durantova zamjena, Izraelac Omri Casspi dodao 12 koševa i 8 skokova. Kod Netsa šuterski rasploloženi Allan Crabbe (25k, 6/11trica, 7s) i Spencer Dinwiddie (21k, 8a), dok su double-double učinke upisali Rondae Hollis-Jefferson (16k, 12s, 5a) i DeMarre Carroll (15k, 11s, 3a).

U dvoboju dviju momčadi koje su u susret ušle sa istovjetnim skorom 10-5, Detroit Pistonsi su u gostima pobijedili Minnesota Timberwolvese 100-97. Domaći su u posljednju četvrtinu ušli sa +9 i činilo se da imaju kontrolu. No u posljednjih 90 sekundi Reggie Jackson zabija 6 koševa za vodstvo Pistonsa 98-95. Jimmy Butler je samo 6 sekundi prije kraja fauliran na trici i ima priliku izjednačiti. Pogađa 2 od 3 i nakon dva ubačene slobodna bacanja Tobiasa Harrisa Butler ima šut za tricu za produžetak koji promašuje. Kod Pistonsa najbolji centar Andre Drummond (20k, 16s, 4a, 2bl). Po 18 koševa zabili su Tobias Harris i Avery Bradley, dok je Reggie Jackson dodao 16. Wolvese je poraza koštao loš šut za tricu 5/22. Najefikaniji u njihovim redovima bili su Jimmy Butler (26k, 6s, 4a, 5uk.l) i Andrew Wiggins (24k, 2uk.l, 3bl), dok je centarski dvoboj protiv Drummonda izgubio Karl-Anthony Towns (16k, 9s, 3a).

Phoenix Sunsi su svladali Chicago Bullse 113-105. U neizvjesnoj utakmici Sunsi su serijom 15-5 došli do 106-95 prednosti tri minute prije kraja. Bullsi su stigli do 103-108, no nisu se uspijeli više približiti. Sunsi su tricu gađali tek 7/27, no imali su čak 32 asistencije i samo 11 izgubljenih lopti. Najbolji je bio TJ Warren (27k, 7s, 2bl), a po 15 koševa su dodali Devin Booker i Mike James. Naš Dragan Bender postigao je samo 4 koša uz loš šut iz igre 1/7. Kod gostiju najbolji finski rookie Lauri Markkanen (26k, 13s). On je studirao na Sveučilištu Arizona i ovo mu je bio svojevrsni „povratak doma“. Uz njega istakli su se Kris Dunn (17k, 6s, 6a) i Robin Lopez (16k, 10s), no bilo je to premalo da Bullsi po prvi puta ove sezone povežu dvije pobjede.

Los Angeles Lakersi su mnogo lakše od očekivanog razbili Denver Nuggetse 127-109.  Utakmicu su riješili već u prvom poluvremenu kojeg su dobili 22 koša razlike. Pomoglo je što su u drugoj četvrtini isključeni trener Mike Malone i najbolji igrač Nuggetsa Nikola Jokić zbog prigovora sucima. U drugoj četvrtini zglob je ozlijedio i drugi najbolji igrač Nuggetsa Paul Millsap i nije se više vraćao u igru. Drugo poluvrijeme bilo je samo odrađivanje posla i Lakersi su izbjegli treći poraz u nizu. Kod Lakersa je rookie Lonzo Ball (11k, 16s, 11a, 2bl) ostvario drugi triple-double sezone. To mu je uspjelo sa 20 godina i 23 dana, nevjerojatnom koincidencijom izjednačio se sa LeBronom Jamesom koji je svoj drugi triple-double karijere ostvario sa istih 20 godina i 23 dana starosti. Ball je isto tako postao prvi Laker sa višestrukim triple-double učinkom od davne 1979/80 kad ih je Magic Johnson imao 7. Uz Balla raspoloženi su bili Julius Randle (24k, 7s, 5a), Brook Lopez (21k, 3s, 4a, 2bl) i još jedan rookie Kyle Kuzma (17k, 3s, 3a). Kod bitno oslabljenih Nuggetsa najbolji Garry Harris (20k, 4/6trica, 3s) i Wilson Chandler (17k, 4s).