S Kalnietisom i Mačiulisom to je neka druga Litva, Francuska na koljenima

Litva je uzvratila Francuzima za nedavni poraz u Orleansu.

Jači za Kalnietisa i Mačiulisa Litavci su u Kaunasu u novom prijateljskom ogledu ovih reprezentacija slavili 96-71.

Spomenuti je dvojac predvodio Litvu do pobjede. Mantas Kalnietisa je postigao 18, a Jonas Mačiulis 15 poena.

Domaćini su poveli 7-0, potom imali i 16-6, ali se Francuzi brzo vraćaju u igru i približavaju na 26-24. Nakon tehničke Borisa Diawa Litavci hvataju novi zalet i bježe na 35-26. Francuzi s dvije trice i nekoliko ubačaja ispod koša ne samo da sustižu već i prestižu Litvu te se na poluvrijeme odlazi s rezultatom 39-42.

Litvanci treću četvrtinu otvaraju serijom 7-0. Francuzi uzvraćaju svojom serijom 6-0. S nekoliko povezanih trica domaćina i nove tehničke za Francuze Litva se odvaja na 69-56 na isteku treće četvrtine.

Igra gostiju se nakon toga raspala, što su domaćini iskoristili za revanš za nedavni poraz u Francuskoj 98-77. Nagazili su gas do daske i slavili s uvjerljivih 96-71.