Škrljevo u naletu, pao i Hermes

Autor: Duje Jurić

Točni u podne u Draženovom domu pred otužno praznim tribinama...

Velika pobjeda Adria Oil Škrljeva protiv Hermes Analitike 99:96 u susretu 16. kola HT Premjer lige, koji je odigran u Draženovom domu u Zagrebu. U vrućoj završnici Zeleni su na krilima Stipe Krstanovića s 24 i Karla Uljarevića sa 26 postignutih koševa došli do sedme prvenstvene pobjede. Ovomsu su se pobjedom Škrljevčani revanširali domaćinu za poraz ove jeseni u Mavrincima.

Analitičari bolje otvaraju utakmicu nakon što s dvije trice za redom Filip Kordić dovodi domaćina u vodstvo 6:0. Hermes Analitika u 3' minuti ima plus sedam 10:3, kao i u 6' 17:7. Ipak nastavak prve četvrtine u znaku je Adria Oil Škrljeva koje na krilima Stipe Krstanovića sa šest i Karla Uljarevića s osam postignutih koševa prvo dolazi u egal 14:14, a onda i prvo vodstvo 18:14, nakon serije 15:0. Ipak, domaćin na mini odmor odlazi prednošću 26:24, nakon što su Antonio Vlaić  i kapetan Kordić kroz tri trice zabili po devet koševa.

Na početku druge četvrtine Uljarević postiže četvrtu tricu za vodstvo gostiju 26:27. Vodstvo je trajalo do 32:30, da bi serijom 10:2 domaćin u 16' otišao na prednost 40:34. Iako je Hermes Analitika na dvije minute prije kraja prvog dijela ponovno imala plus osam 47:39, na odmor se otišlo prednošću domaćina 49:45. U prvih dvadeset minuta Uljarević postigao je 19 koševa, dok je sa druge strane Vlaić došao do brojke 15.

Serijom 5:0 Zeleni ponovno dolaze u minimalnu prednost 50:49 na početku treće četvrtine, nakon što se u igru vratio Krstanović, koji je u prvih pet minuta utakmice sakupio tri osobne pogreške. U nastavku gosti imaju stalno vodstvo, pa tako u 28' i plus šest 65:59. Dvijema tricama u nizu, četvrtom Kordića i prvom Ćubele, domaćin se primiče na minus dva 66:68.  Do kraja četvrtine serijom koševa obje ekipe poentiraju, pa se na mini odmor odlazi prednošću Adria Oil Škrljeva 72:74. Uljareviću  koji je za prvih trideset minuta postigao 21 koš i pet trica, priključio se Krstanović sa 17 koševa.

I u posljednjih deset minuta Adria Oil Škrljevo ima stalno vodstvo po pet razlike. Krstanović neumorno trpa u koš svojoj bivšoj ekipi, a priključio mu se i Brian Williams. U 35' petu osobnu kod domaćina pravi Vlaić. Na pet minuta i 12 sekundi prije kraja rezultat je 88:83 za goste, da bi samo trideset sekundi kasnije bilo 87:88. Dvije minute i 15 sekundi prije kraja Svoboda zabija 16 koš, drugu tricu, za vodstvo Hermes Analitike 92:90. Uzvraća tricom Yacoubuo, a njega poništava Kordić. Pedeset i jednu sekundu prije kraja Uljarević pogađa is slobodnog bacanja nakon tehničke pogreške Svobode za 95:95, a potom Barnjak za vodstvo Škrljeva 97:95. Trideset i pet sekundi prije kraja Foster ne koristi napad, pa Uljarević s crte slobodnih bacanja pogađa za 99:95. Na kraju ipak pobjeda gostiju i nastavak niza dobrih igara.