Petar Marić ubacio 17 poena u drugom poluvremenu i odveo Puntamičane do šanse za održavanje premijerligaškog statusa

Autor: Saša Ćirić Photo: KK Sonik Puntamika

Lakše se diše u Jazinama

Sonik Puntamika je na domaćem parketu u posljednjem kolu Lige za ostanak svladala Alkar rezultatom 90-86.

Puntamičani su u ovaj susret ušli s jednostavnom računicom. Pobjeda protiv Alkara i poraz Brokera kod Škrljeva vodi zadarsku momčad u dodatne kvalifikacije. Gosti su, pokazat će se, svoje jedino vodstvo imali na samom početku (0-3). Puntamičani na krilima sjajnog vanjskog šuta brzo stvaraju osjetnu prednost, pa se na poluvrijeme otišlo s +16 u korist domaće momčadi (48-32). Sjajno je funkcionirao vanjski šut, a Marino Šarlija je pod košem bio nerješiva zagonetka centrima Alkara. Ipak, rezultatski neopterećeni gosti su u drugom poluvremenu odlučili da se od sezone ne planiraju oprostiti teškim porazom. S kapetanom Hrvojem Vučićem u problemima s osobnim pogreškama, gosti su zaigrali s nižom petorkom s Viktorom Šarićem na centru. Sjajni Amerikanac Patrick McGlynn je to iskoristio za ubrzavanje igre, pa se početkom četvrte četvrtine gosti primiču na samo jedan poen zaostatka (65-64). Puntamičane je tada iznad vode održavala inspiracija iznimno raspoloženog Petra Marića, koji je individualnim rješenjima lako stvarao višak i dovodio sebe i svoje suigrače u pozicije za laku realizaciju. Duel Marića i McGlynna je doživio vrhunac na ulazu u posljednju minutu, kada Amerikanac dalekometnim ubačajem poravnava rezultat (83-83). No, igrači Roka Jurline u završnici uspijevaju odbiti napade Sinjana i dolaze do važne pobjede kojom su prolongirali pitanje premijerligaškog statusa u sljedećoj sezoni. Jednim uhom se osluškivalo vijesti s Kvarnera, a kad je službeni spiker obznanio da je Škrljevo svladalo Brokere, slavlje u Jazinama je moglo početi.

Najefikasniji u redovima Puntamičana bili su Marić (25 poena, 8 skokova, 6 asistencija), dok su po 18 poena i 5 skokova dodali Šarlija i Emilio Banić. U sinjskim redovima ponovno je briljirao McGlynn (32 poena, 5 asistencija), 19 (uz 5 skokova) je dodao Vučić, a 12 (uz 6 skokova) Šarić.