Peta pobjeda Zadrana.

U 14.kolu HT Premijer lige Hermes Analitica je poražena u Zadru kod Sonik Puntamike 78:65. Zagrepčani su na krilima Bruna Perića (4 trice) i Julijana Rajiča dobili prvo poluvrijeme 42:38. Susret su otvorili s prednošću 12:5, a sredinom druge četvrtine imali +8 (36:28).

Domaćini su drugi dio otvorili tricama Jošića i Segarića (44:44), a nakon trice Petra Marića te poena Šime Špralje poveli 51:44. Hermes je zakratko uhvatio priključak (51:48) i nadu u eventualni uspjeh gajio do ulaska u posljednjih pet minuta kada je Luka Krajnović pogodio tricu za minus 7 (68:61). Ipak Juraj Segarić i Teo Petani ubacuju trice za petu pobjedu Sonika i deveti uzastopni poraz Hermes Analitice.

Petani sa 16 i Emilio Banić s 12 najbolji kod Sonika, a Hermes Analiticu koja u subotu dočekuje Goricu predvodili su Perić (21), Ivan Svoboda (14), a Rajič je dodao 12 poena (10 sk).