Sonik drugi puta 'nokautirao' Zabočane i ubacio se u borbu za doigravanje

Šesta pobjeda Zadrana.

Košarkaši Sonik Puntamike su u 17. kolu HT Premijer lige i drugi puta ove sezone pobijedili momčad Zaboka i borbu za doigravanje učinili zanimljivijom.

Zadrani su slavili 75-66 i tako stigli do svoje šeste  pobjede.

Zabok je nakon 10 minuta igre bio na +5 (15-20). Uslijedio je rezultatski preokret koji je u jednom trenutku odveo Puntamičana i do 11 poena viška (38-27). Do odmora gosti smanjuju zaostatak na 40-35.

U trećoj četvrtini Zabočani su potpuno anulirali prednost domaćina te se u odlučujuću četvrtinu ušlo s rezultatom 57-57.

Ključnim se pokazala serija od pet poena Emilija Banića nakon koje su Zadrani poveli 67-63 i iskontrolirali susret do kraja.  Šime Špralja je postigao 15 poena uz pet skokova. Petar Marić je uz 13 poena imao šest asistencija i četiri skoka. Još jednu odličnu utakmicu za Zadrane je odigrao Tomislav Cvitković (11 poena, 8 skokova). S 11 poena susret je okončao i Emilio Banić.

Najefikasniji kod Zabočana bio je Luka Tomas s 23 poena, slijedio ga je Patrik Jambrović s 15.