Sonik Puntamika će u trećem krugu drugog dijela ugostiti prvoligaša KK Borovo.

Danas su u drugom kolu drugog kruga Kupa Krešimir Ćosić snage odmjerili domaća Sonik Puntamika i Rudeš. Slavili su domaćini rezultatom 80:70 i plasirali se u treći krug te ih samo pobjeda protiv Borova djeli od susreta sa premijerligašem.

Sonik Puntamika-Rudeš 80:70 (22:16, 18:25, 25:11, 15:18)

Kompletna statistika utakmice

Drugoligaš Sonik Puntamika odlično je otvorila susret protiv prvoligaša Rudeša s 8:0 u kojoj se istaknuo Josip Ceranja s četiri poena. Rudeš se brzo vratio u egal serijom 7:0, a pet od tih sedam poena bilo je djelo Tomislava Cvitkovića. Sonik na krilima Ceranje opet bježi, bilježimo 16:9 na 2:36 do kraja prvog perioda. Prvi period završio je vodstvom domaćina 22:16, a najviše se istaknuo Ceranja s 10 poena.

Domaćini su sredinom druge četvrtine nakon poena Marija Pešuta došli do devet poena prednosti, bilo je 35:26, ali tu su potpuno stali, a Rudeš do kraja prvog poluvremena preokreće rezultat serijom 15:5 u kojoj Nikola Ivanković postiže sedam poena. Rezultat na poluvremenu bio je 40:41 u korist gostiju iz Zagreba.

Rudeš je uvodne četiri minute treće četvrtine održavao prednost, a tada slijedi serija Sonik Puntamike 16:3 koju predvode Pešut i Zvonimir Uzelac. Domaćini su od zaostata 45:48 došli do vodstva 61:51. Nisu tu stali već su do kraja četvrtine povisili na 65:52. Sonik Puntamika u posljednjoj je četvrtini rutinirano održavala prednost, a u tom su periodu došli i do najviših plus 16 na utakmici. Na kraju je završilo rezultatom 80:70.

Pešut je bio najbolji u redovima domaćina s 23 poena i pet skokova dok je Uzelac ubacio 18 uz tri skoka i pet osvojenih lopti. Kod Rudeša Cvitković 18 uz šest skokova, a Ivanković 13 koševa uz tri skoka.