Basketball Camp Croatia Basketball.hr
1. Andro Mirčeta 
Samobor 29 bodova
2. Toni Torbarina Zadar 27 bodova
3. Niko Šare  Cedevita Junior  25 bodova
4. Vigo Bart  Cibona  23 boda

Hrvatska
FOTO: Sonik Puntamika uzvratila Šibenki, briljirao Tomislav Cvitković

FOTO: Sonik Puntamika uzvratila Šibenki, briljirao Tomislav Cvitković

Autor: Branko Tabak

Dobra košarkaška predstava u Jazinama.

U uzvratnoj pripremnoj utakmici dalmatinskih premijerligaša Sonik Puntamike i Šibenke, slavili su Zadrani 80-75.

Bila je to tvrda utakmica, vrlo agresivnih obrana. Na trenutke je izgledalo kao da je riječ o susretu za bodove i da je prvenstvo već započelo.

U izjednačenom susretu činilo se da su Zadrani napravili korak prema značajnijem odvajanju u 27. minuti kada je mladi Šime Keserović jedan otpadak pospremio u šibenski koš za +5 na zadarskoj strani (49-44).

Šibenčani su brzo uzvratili i mini serijom 8-0 koju je tricom zaokružio Domagoj Šarić te su stigli do prednosti 49-52.

Utakmica je ponovno ušla u egal, momčadi su se izmjenjivale u vodstvu. Čekao se trenutak koji će odlučiti pobjednika.

Dogodilo se to u samoj završnici na dvije minute prije kraja kada su Sando Rašić i Teo Petani s dvije povezane trice odveli Sonik Puntamiku do vodstva 75-70. Lovre Runjić na ulasku u posljednju minutu nakon tri promašena šuta Šibenčana podiže prednost na 77-70. Priči je tu bio kraj.

Najefikasniji igrač u redovima pobjedničke momčadi bio je Tomislav Cvitković koji je odigrao zrelu i vrlo kvalitetnu utakmicu. Postigao je 33 poena uz 6 skokova. Sandro Rašić zabio je 14, a Lovre Runjić 13 poena.

Kod Šibenke prednjačio je Domagoj Šarić s 19 poena, Trey Freeman je dodao 14, Domagoj Bašić 13, a Kristijan Andabaka 12 poena.