Sonik se učvrstio na prvom mjestu, Dubrovnik probio na treće

Prva muška liga - 18. kolo: Agrodalm i Jazine na granici doigravanja.

Iza nas je 18. kolo Prve muške lige koje je na prvom mjestu učvrstilo Sonik Puntamiku, među prve četiri ekipe smjestilo Dubrovnik, a na granicu zone doigravanja postavilo Jazine i Agrodalm.

Dubrava - Agrodalm 96:84

U derbiju 18.kola Prve muške lige Dubrava je na svom parketu slavila protiv Agrodalma 96:84 i tako se učvrstila na drugom mjestu. Zanimljiv susret prelomile su odlične minute Kristijana Šutala koji je ubacio devet uzastopnih poena za +10 Dubrave (80:70) na pet minuta do kraja. Točku na i stavio je Filip Šimović koji je ubacio tricu za 87:74. Dubravaši su bolje otvorili susret (16:6), a +9 (30:21) imali u završnici prve četvrtine. Dorian Ribarić, Matija Markočić i Ante Žužul su tada povukli sastav Joška Garme koji je uhvatio rezultatski priključak, a rastrčano prvo poluvrijeme serijom 9:2 pripalo je Agrodalmu koji je vodio 50:47. Najvećih +5 gosti su imali na početku nastavka kada se Dubrava probudila i preko Čubrića, Perića i Šimovića stigla do prednosti 68:64. Ribarić je s dva lijepa ulaza poravnao (68:68), a tada je krenuo spomenuti Šutalo koji je napadačkim skokom oduzeo Agrodalmu svaku nadu.

Šutalo je utakmicu završio s 23 poena i 15 skokova. Šimović je dodao 18 uz 8 skokova, Stipe Čubrić 17, a Petar Perić 13. Na strani Agrodalma prednjačio je Ribarić s 22 poena i 9 asista, Žužul je dodao 20 (šut 7/10), Markočić 14, a kapetan Domagoj Matić 12 koji nije imao šutersku večer (trice 0/7).

Dubrava: Čubrić 17, Filić, Perić 13, Kos 6, Rezo, Majić 5, Šimović 18, Šutalo 23, Smolić 6, Kušec 2, Jelenek 6.
Agrodalm: Božek 6, Mohač, Jurinec, Radoš, Matić 12, Ribarić 22, Ceraj 4, Žužul 20, Markočić 14, Kuzmanović 6, Baran.

Pula 1981 - Sonik Puntamika 60:64

Bili su košarkaši Pule 1981 blizu iznenađenja u utakmici 18. kola Prve muške lige, no lider prvenstva Sonik Puntamika se ipak na kraju pokazao kao prevelik zalogaj. Nakon borbenih četrdeset minuta, u susretu s jakim obranama, Zadrani su slavili s 60:64 i dodatno učvrstili svoju prvu poziciju na ljestvici.

Dobro su susret otvorili Bijeloplavi, kvalitetnom obranom nisu dali Zadranima da se raspucaju i prvu četvrtinu zaključuju s 3 koša prednosti (15:12). Loša je vijest bila izlazak Vedrana Pušića s parketa nakon sudara s protivničkim igračem u 6.minuti, nakon čega je krvavog lica završio na hitnoj pomoći na šivanju arkade. U drugoj četvrtini se košarkaši Sonika vračaju u egal da bi u posljednjoj minuti iskoristili nekoliko brzopletosti domaćih i na veliki odmor otišli s 4 koša prednosti (28:32).

Nastavak bolje otvaraju gosti koji se odmah pokušavaju rezultatski konkretnije odvojiti, no Puležani drže priključak i nakon koša i dodatnog slobodnog bacanja Igora Stojanovića 3 sekunde prije kraja treće četvrtine, u posljednjih se deset minuta ulazi pri rezultatu 45:47.

Prelaze Puležani u vodstvo (49:47) košem Franka Koljanina u 32. minuti, no Zadrani strpljivom igrom rade mini seriju 8:0 i u 35. minuti imaju vodstvo 49:57. Bijeloplavi se ne predaju i postupno smanjuju zaostatak da bi košem i dodatnim bacanjem Sandra Kordiša 2 minute prije kraja došli na samo jedan poen zaostatka (58:59). Tada na scenu ponovo stupa Teo Petani koji zabija tricu i dodatno slobodno bacanje za 58:63, 1:03 prije kraja susreta. Andabaka smanjuje na 60:63, Puležani brane sljedeći napad no Jelenković promašuje tricu za izjednačenje, nakon čega Petani pogađa jedno od dva slobodna bacanja za konačnih 60:64.

"Moram priznat da smo svi veoma razočarani, ostali smo bez Pušića nakon samo 6 minuta, primili smo samo 64 koša od najbolje ekipe u ligi i svejedno smo izgubili" - istaknuo je Mirko Marić nakon susreta te zaključio - "zaista smo bili jako blizu velikog rezultata za nas, a na kraju smo za dlaku ostali kratki".

Najbolji igrač susreta bio je Teo Petani s 22 koša, dok je strijelce Pule 1981 predvodio Andabaka sa 16 koševa kojima je pridodao i 7 asistencija. Bijeloplavi su s 25 bodova ponovo u kritičnoj zoni na ljestvici, a sljedeće kolo gostuju u Zagrebu kod Agrodalma.

Pula 1981: Stojanović 6, Jelenković 8, Marinović, Marić 4, Brzica, Andabaka 16, Gligorović, Kordiš 11, Koljanin 13, Pušić 2; trener: Pavić.
Sonik Puntamika: Jošić 5, Paleka, Palčić 6, Ceranja, Atelj 12, Bučaj 7, Jurjević 8, Erslan 2, Perić 2, Bašić, Petani 22; trener: Kraljević.

Rudeš-Dubrovnik 79:92

Dubrovnik je kao gost slavio u Sutinskim vrelima protiv Rudeša 92:79. Bolje otvaranje susreta imali su domaćini koji su tricama Marka Juriča i Ivana Zebića u 9.minuti imali 10 razlike (27:17). Gospari su brzo uzvratili i već početkom druge četvrtine serijom 22:5 stigli do +7 (39:32). Završnica prvog dijela pripala je Rudešu (48:47). Novu crnu rupu domaćina gosti koriste u trećoj četvrtini kada dolaze do 14 razlike (74:60). Zakratko su Nikola Ivanković i Ivan Nakić Vojnović vratili nadu (68:74), ali novom serijom 11:2 Dubrovnik rješava sve dvojbe i dolazi do pobjede koja ga ostavlja u borbi za doigravanje.

Ivan Vodopija (25) i Nikola Došen (23) su predvodili goste, a kod Rudeša koji je prekinuo niz od četiri uzastopne pobjede izdvojio se Luka Ljubičić (26), a Zebić i Ivanković su ubacili po 15.