SP U17: Pala je i Argentina!!!

U 17 reprezentacija Hrvatske je upisala još jednu uvjerljivu pobjedu na Svjetskom prvenstvu u Argentini.

Ovoga puta bili su bolji od domaćina Argentine 55-74.

Nakon izjednačenog prvog poluvremena u kojem je Hrvatska stekla 4 poena viška 32-36, uslijedio je furiozan nastavak. Matej Rudan i Roko Prkačin su vukli Hrvatsku koja je do kraja treće četvrtine otišla  na +13 (40-53).

Obrana Hrvatske funkcionirala je savršeno, a napadačkom dijelu spomenutom dvojcu se pridružio Ivan Perasović pa naši u 37. minuti imaju okruglih 20 poena viška (58-78).

Matej Rudan je s 24 poena, 12 skokova i 2 asistencije bio najkorisniji igrač hrvatske reprezentacije. Roko Prkačin je uz 12 poena imao 9 skokova te po 3 asistencije i blokade.

Odličnu utakmicu odigrao je Lovro Gnjidić koji je postigao s 14 poena uz 2 blokade i 2 asistencije u manje od 18 minuta provedenih na parketu.  Ivan Perasović je uz 8 poena (6 u zadnjoj četvrtini) imao i 9 skokova.

U trećem kolu Hrvatska igra protiv jake i neporažene Francuske koja je bila bolja od Filipina 95-54.  Utakmica se igra u utorak s početkom u 23:15 sati po hrvatskom vremenu.