Splićani ispali iz zone doigravanja, Mostarci pobjegli s dna

Druga ABA liga.

Nakon savršenog starta u Drugoj ABA ligi i četiri pobjede iz četiri susreta KK Split je nakon deset odigranih kola ispao iz zone doigravanja. Gostujućim porazom od Zrinjskog 80-72 Splićani su izašli iz pozitive te su na omjeru pobjeda i poraza 5-5.

S druge strane momčad Hrvoja Vlašića se nakon početne krize i četiri uvodna poraza stabilizirala, dogurala do omjera 3-7 i pobjegla s dna poretka.

U izjednačenom prvom poluvremenu Split je stekao prednost od 3 poena (37-40) da bi Mostarci u trećoj četvrtini okrenuli tijek utakmice i rezultat u svoju korist i to održali do kraja.

Pavle Marčinković (16) i Michael Cobbins (15) su bili najefikaniji igrači momčadi Vladimira Anzulovića. 'Plemiće' je s 18 poena predvodio Marko Ramljak.